decathlon-pilka_nozna

Jak wyposażyć dziecko na pierwszy trening piłki nożnej?

Pierwszy trening piłkarski dziecka może być niezwykle ważnym początkiem fajnej przygody ze sportem. Jak zabezpieczyć dziecko przed kontuzjami i sprawić, że nigdy nie zapomni swojego pierwszego treningu? Przede wszystkim, należy zadbać o odpowiednie wyposażenie małego sportowca.

Buty piłkarskie

Jeśli nasze dziecko chciałoby trenować zarówno zimą, jak i w lecie, to warto zaopatrzyć je zarówno w halówki, jak i w korki. Halówki, jak sama nazwa wskazuje, sprawdzą się do treningów na hali. Nie posiadają metalowych elementów na podeszwach i będą odpowiednie również do zajęć sportowych w szkole. Warto zainwestować później w turfy, które są idealnym obuwiem na sztuczną nawierzchnię i są bardzo lekkie oraz wykonane z materiału oddychającego. Dodatkowo umożliwiają znacznie lepsze wyczucie piłki oraz idealną przyczepność, nawet na twardej nawierzchni. Tego typu buty piłkarskie są także bardzo wytrzymałe na ścieranie. Na pewno posłużą naszemu dziecku nawet przez kilka sezonów. Sprawdźmy, czy wybrany przez nas model ma profilowaną i oddychającą wkładkę, która dostosowuje się do stopy dziecka pod wpływem nacisku.

Ochraniacze piłkarskie

Przy pierwszym spotkaniu z piłką niezbędne okażą się ochraniacze piłkarskie. Wykonane są najczęściej z eko-skóry i mają wbudowaną piankową wkładkę, chroniącą nogi dziecka przed uderzeniami w piłkę, czy podcinkami kolegów z drużyny przeciwnej. Ochraniacze przydadzą się nie tylko na treningi, ale przede wszystkim podczas meczów. Warto wybierać ochraniacze piłkarskie, które będą łatwe w dopasowaniu do nogi dziecka. Najlepsze są modele regulowane za pomocą wygodnego rzepa.

Stroje piłkarskie

Stroje piłkarskie są niezbędnym elementem dla młodego piłkarza. W ich skład wchodzą m.in.  koszulki wykonane z oddychającego materiału, ale również spodenki piłkarskie. Ważne, by spodenki były również  uszyte z tkaniny, która odprowadza pot i nieprzyjemne zapachy na zewnątrz. Ma on za zadanie szybko odprowadzać ciepło, nie dopuszczając do przegrzania się skóry. Warto wybierać stroje piłkarskie bezszwowe, które ochronią skórę przed nieprzyjemnymi otarciami. Koszulki oraz spodenki piłkarskie dla dzieci powinny być również odpowiednio skrojone, by nie uciskać i dawać odpowiednią swobodę ruchu, zwłaszcza podczas wymagających treningów oraz meczy.

Bardzo przydatnym elementem stroju piłkarskiego są skarpety piłkarskie. Mają one za zadanie chronić łuk stopy. Posiadają specjalny splot chroniący mięśnie i ścięgna przed naciągnięciem. Skarpety piłkarskie chronią również skórę przed otarciami i siniakami. Skarpety dla dzieci odpowiednie do piłki nożnej są zbudowane tak, by chronić nogę oraz stopę przed zimnem, ale również mają sprawić, by ochraniacze dobrze trzymały się na nodze. Wybierajmy modele, które wykonane są z bawełny z dodatkiem elastyny. Im bardziej naturalne skarpetki, tym większy komfort naszego dziecka.

Piłki dla dzieci

Do meczu oraz do treningu konieczne będzie zakupienie piłek nożnych. Te mniejsze będą idealne do treningów oraz do trenowania wrzutów do bramki. Większe modele wykorzystać można w trakcie meczy. Sprawdźmy, czy piłka posiada ręczne szycie. Przy okazji warto, by była wykonana z wysokiej jakości materiału skóropodobnego, odpornego na ścieranie oraz częste uderzenia. Przy wyborze piłki warto sprawdzić jak bardzo jest ona odporna na częste uderzenia oraz czy nie ucieka z niej szybko powietrze.