PIAST

Zapowiedź meczu: Piast Gliwice – Wisła Kraków

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Wisła Kraków wybierze się do Gliwic, gdzie zmierzy się z tamtejszym Piastem. Obie drużyny przystąpią do tego meczu po zwycięstwach przed tygodniem.

Ekstraklasa rozkręca się na dobre. Dziś w Gliwicach gospodarze zmierzą się z zespołem Wisły Kraków, a już w środę pojadą do Gdyni, gdzie będą musieli rywalizować z ekipą Arki. Biała Gwiazda w środku tygodnia na własnym stadionie zmierzy się z solidną w tym sezonie drużyną Korony Kielce.

W ligowej tabeli obie drużyny dzieli aż dwanaście punktów, jednak dzisiejsze spotkanie zapowiada się naprawdę ciekawie. Po zwycięstwach przed tygodniem obie ekipy z pewnością będą chciały pozostać na zwycięskim szlaku. Przypomnijmy, że w ubiegłą niedzielę Piast ograł na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:0, zaś Wiślacy przy Reymonta po kanonadzie strzeleckiej pokonali Arkę Gdynia 3:2.

Gliwiczanie w tym sezonie zanotowali jedną porażkę i jedno zwycięstwo. Pierwsza ligowa przegrana Piastunek w tym roku miała miejsce w meczu ze znakomitą Jagiellonią. Biała Gwiazda po powrocie z zimowych przygotowań nie zaznała jeszcze smaku porażki. Krakowianie w pierwszym meczu zremisowali z Lechią 1:1, a tydzień później, jak już wcześniej wspomnieliśmy wygrali z podopiecznymi Leszka Ojrzyńskiego.

W zespole Piasta i Wisły kłopotów kadrowych nie brakuje. W kadrze Waldemara Fornalika nie znajdzie się na pewno Martin Bukata, który wciąż leczy kontuzję. Z powodu rekonwalescencji na boisku nie ujrzymy także Aleksandra Sedlara i Matuesza Maka. Nie inaczej jest w ekipie gości, gdzie z powodu urazów nie wystąpią Vullneta Bashy, a także Ivana Gonzaleza. W związku z zaległościami w treningach nie zagrają także Paweł Brożek i Zdenek Ondrasek.

Przewidywane składy:

Piast Gliwice: Szmatuła, Konczkowski, Czerwiński, Korun, Pietrowski – Jodłowiec, Hateley, Badia, Angielski – Zivec, Szczepaniak.

Wisła Kraków: Buchalik, Bartkowski, Arsenić, Wasilewski, Sadlok – Mitrović, Cywka, Llonch, Boguski, Imaz – Carlitos.