Jagiellonia, Marko Scepović

Czy Jagiellonia ucieknie rywalom?!

Przed nami elektryzująca niedziela z hitem kolejki w Poznaniu. Wcześniej na swoim terenie Widzew „ugości” Piasta, a na koniec lider zawita na Łazienkowską, by postawić kolejny krok w drodze po upragnione mistrzostwo. Z tego miejsca zapraszamy was na krótką zapowiedź.

Widzew Łódź – Piast Gliwice godz.12:30

Niedziela rozpocznie się w Łodzi. Widzew podejmie Piasta. Podopieczni trenera Myśliwca ostatnio są w bardzo dobrej formie. Nie licząc porażki domowej z liderem, to wygrali wszystkie mecze na swoim terenie w tym roku. Ich grę ogląda się z wielką przyjemnością. Widać chemię, a przede wszystkim drużynę rządną kolejnych zwycięstw. Po drugiej stronie boiska nastroje są zgoła odmienne. Piast zalicza fatalny 2024 roku. Na wyjeździe przegrali wszystkie możliwe mecze. Zamiast walki z czołówką ligowej tabeli, to z coraz to większym niepokojem muszą spoglądać za siebie. Czy w łodzi uda im się wyjść z tego niekorzystnego impasu?!

Lech Poznań – Pogoń Szczecin godz. 15

Pod względem kibicowskim będzie to zdecydowanie mecz kolejki. Nie musimy się martwić o oprawę obydwu stron, bo ta jak zwykle jest na najwyższym poziomie, a wzajemna wrogość tylko nakręca i dodaje pieprzu całemu przedsięwzięciu. Czy piłkarze też staną na wysokości zadania?! Powiedzieć, że Lech jest w wybornej formie, to tak jakby nic nie powiedzieć. O ile defensywa nie zawodzi, to gra ofensywna pozostawia wiele do życzenia. W czterech tegorocznych meczach w lidze nie potrafili trafić do siatki rywali, po drodze odpadając w ćwierćfinale krajowego Pucharu z ich dzisiejszym przeciwnikiem. Nastroje w Poznaniu są dalekie od optymalnych. Czy dziś to się zmieni?! Po raz kolejny namieszać im w tym wszystkim zamierza Pogoń. Portowcy na fali awansu do finału postarają się znowu podbić Poznań! W lidze wygrali z nimi przecież 5:0, czy znowu napiszą historię i zgłoszą akces na ligowe podium?! Ścisk w czołówce jest ogromny i każdy komplet jest niezwykle cenny, a każde potknięcie niezwykle bolesne. Kto dziś zachowa zimną głowę?!

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok godz. 17:30

Na koniec dnia zawitamy na Łazienkowską. Lider przyjedzie do Warszawy, by odprawić kolejnego przeciwnika w walce o tytuł. Ta kolejka da nam ostateczną odpowiedź czy Legię stać na walkę o cokolwiek w tym sezonie. Zobaczymy też jak Jagiellonia zareaguje na pucharową porażkę o dogrywce z Pogonią. W końcu 120 minut na pewno musiało zostawić jakiś ślad. Przed Legią niepowtarzalna szansa na zbliżenie się do czołówki. Czy wykorzystają swoją szansę?! W Białymstoku chcieli zapewne zapomnieć o ostatniej wizycie w Warszawie. Idealnym sposobem na zapomnienie jest dzisiejsze zwycięstwo. Komplet punktów jest niestety tylko jeden, a zespoły są dwa. Kto zatem wyjdzie zwycięsko?!