LECH

Trudne zadanie przed Lechem, ale wykonalne

Już dziś o godzinie 18 w Limassol w jedynym meczu Eliminacji Ligi Europy tego dnia Lech Poznań zagra o 4 rundę Eliminacji Ligi Europy z Apollonem Limassol.

Cypryjski zespół świetnie wszedł w rozgrywki w swoim kraju. Apollon po 4 meczach w lidze ma na koncie 10 punktów z aż 11 zdobytymi bramkami i prowadzi w lidze. Gospodarze dzisiejszego spotkania są jak na razie bardzo chwaleni za swoją grę. Jeśli chodzi o Eliminacje Ligi Europy cypryjski zespół rozpoczął od efektownego zwycięstwa na własnym stadionie z Saburtalo Tbilisi 5:1, a w 2 rundzie Eliminacji wygrali na wyjeździe z Ofi Creta 1:0. Oprócz dobrej formy plusem dla Apollonu będzie fakt, że mecz najprawdopodobniej odbędzie się w wysokiej temperaturze, do której o tej porze roku w Polsce nie jesteśmy przyzwyczajeni. Zespół Apollonu ma do dyspozycji w tym spotkaniu wszystkich piłkarzy.

Lech przystąpi do tego spotkania po pierwszym ligowym zwycięstwie w tym sezonie, które nastąpiło w meczu z Wartą Poznań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 po golu z rzutu karnego Modera. Vice-mistrz Polski realnie myśląc o awansie do ostatniej rundy musi jednak zagrać wiele lepiej niż w spotkaniu z Wartą. Lech musi zagrać co najmniej jak w meczu z Hammarby. Piętą achillesową Lecha w tym sezonie jest obrona, szczególnie przy stałych fragmentach gry, jednak tyczy się to rozgrywek ligowych, bo w Eliminacjach Ligi Europy jak na razie nie wyglądało to najgorzej. Mimo wszystko kto oglądał mecz ze szwedzkim zespołem pamięta, że Hammarby miało dwie sytuacje sam na sam obronione przez Bednarka. Lecha jak dotąd w tym sezonie na pewno można pochwalić za styl gry, który jest przyjemny dla oka. Dziś jednak najważniejszy będzie awans, czy do niego dojdzie? Pierwszy gwizdek o 18. Trener Żuraw w spotkaniu z Apollonem ma do dyspozycji wszystkich zawodników.