Boguski jednak zostaje w Wiśle

Przygoda Rafała Boguskiego z Wisłą Kraków jednak nie dobiegnie końca. Wygasający 30 czerwca kontrakt byłego reprezentanta Polski zostanie przedłużony lada dzień – czytamy na sportowefakty.wp.pl.

Jeszcze niedawno wydawało się, że piłkarz po jedenastu latach spędzonych przy Reymonta odejdzie. Łączono go później z Pogonią Szczecin i cypryjskim Anorthosisem.

Boguski jest wychowankiem klubu ŁKS Łomża, w którym grał od poziomu juniora do 2006 roku. 17 sierpnia 2005 roku podpisał kontrakt z Wisłą Kraków, do której został ściągnięty przez trenera Jerzego Engela.W Ekstraklasie Boguski zadebiutował 1 kwietnia 2006 roku, w meczu z Polonią Warszawa. Na boisku pojawił się w 86 minucie meczu, zmieniając Pawła Brożka. W sezonie 2007/2008 Boguski był podstawowym zawodnikiem Wisły Kraków i zdobył z nią Mistrzostwo Polski. Dobre występy zaowocowały powołaniem do reprezentacji Polski przez trenera Leo Beenhakkera.

Rafał Boguski zadebiutował w reprezentacji Polski 15 grudnia 2007 roku w meczu z Bośnią i Hercegowiną, zastępując w 47 minucie Szymona Pawłowskiego. Pierwszego gola zdobył 14 grudnia 2008 roku, w wygranym przez reprezentację Polski meczu z reprezentacją Serbii. 7 lutego 2009 roku, w towarzyskim spotkaniu z reprezentacją Litwy, zaliczył asystę przy bramce Pawła Brożka. 1 kwietnia 2009 roku zdobył dwie bramki w meczu eliminacji Mistrzostw Świata 2010 przeciwko reprezentacji San Marino. Bramka na 1:0, którą Boguski zdobył w 23. sekundzie meczu jest najszybciej zdobytym golem w historii polskiej reprezentacji.

źródło: sportowefakty.wp.pl