ŚW

Zapowiedź: Śląsk Wrocław- Arka Gdynia

W piątek dojdzie do konfrontacji dwóch drużyn, które już od dłuższego czasu były pewne gry w dolnej połówce tabeli Lotto Ekstraklasy. Każdy z zespołów z pewnością zrobi wszystko, aby wzbogacić swój dorobek punktowy o kolejne trzy oczka, bowiem mogą być one na wagę utrzymania.

Wrocławianie w rundzie finałowej zdobyli jak do tej pory tylko trzy punkty. To jedno oczko mniej, ile od 31. kolejki zainkasowali ich rywale z Gdyni. Po 34. kolejkach obie drużyny mają tyle samo punktów (po podziale). Jest zatem o co grać. Piątkowe spotkanie nie ma żelaznego faworyta, co jeszcze bardziej powinno zachęcić kibiców do przyjścia na Stadion Miejski we Wrocławiu. Wg ekspertów, ten mecz może być kluczowy w walce o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Zwycięzca tego pojedynku odskoczy od strefy spadkowej na trzy punkty, co na dwie kolejki przed końcem rozgrywek będzie solidną zaliczką.

Mecz pomiędzy Śląskiem Wrocław a Arką Gdynia rozpocznie się w piątek o godzinie 18.00. Sędzią głównym tego spotkania będzie Pan Paweł Gil z Lublina.