Zapowiedź meczu: Śląsk Wrocław – Arka Gdynia

Spotkanie pomiędzy Śląskiem Wrocław, a Arką Gdynia rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Mecze tych drużyn należą do jednych z bardziej emocjonujących dla kibiców. Na trybunach na pewno nie zabraknie stadionowych przyśpiewek zarówno z jednej jak i z drugiej strony barykady.

Wrocławska drużyna przeżywa swoisty kryzys, z powodu nieobecnych graczy stanowiących trzon w poprzednich spotkaniach. Najpierw za niesportowe zachowanie podczas meczu z Legią kilka meczów dyskwalifikacji otrzymał Arkadiusz Piech, którego nie zobaczymy w najbliższym meczu. Do listy nieobecnych dołączyli także powołani przez Czesława Michniewicza na zgrupowanie U-21 Kamil Dankowski oraz Jakub Łabojko, którzy stanowili ważny element układanki w drużynie z Dolnego Śląska w poprzednich spotkaniach. Można powiedzieć ze wracają demony z poprzedniego sezonu, kiedy lista kontuzjowanych dorównywała długością całej ławce rezerwowych.

Natomiast Arka z każdym meczem prezentuje się coraz lepiej, duet Jankowski – Janota dosłownie rozrywa defensywy przeciwników czego doskonałym przykładem był ostatni mecz z Zagłębiem Lubin. Podopieczni Zbigniewa Smolki będą starali się podtrzymać doskonałą serie czterech meczów bez porażki w lidze

Po stronie gospodarzy, oprócz wcześniej wymienionych zawodników zabraknie także borykającego się z kontuzją Mariusza Pawelca.

Goście będą musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Marcusa Da Silvy.