LEHSAN

Zapowiedź meczu: Lechia Gdańsk – Sandecja nowy sącz

W sobotnie popołudnie Lechia Gdańsk rozegra ostatnie w tym sezonie spotkanie na swoim stadionie, kiedy to podejmować będzie spadkowicza z Lotto Ekstraklasy – Sandecję Nowy Sącz.  

Kibice z Gdańska o mijającym już sezonie będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Ich drużyna awizowana przez wielu ekspertów do walki o najwyższe miejsca w lidze dopiero w poprzedniej kolejce uchroniła się przed degradacją do niższej klasy rozgrywkowej remisując z Pogonią Szczecin.

Nieudany sezon oznacza pożegnanie się z wieloma zawodnikami, już dziś z Ekstraklasą pożegna się reprezentant Polski Sebastian Mila, klub jednak nie zamierza organizować hucznego pożegnania byłemu zawodnikowi Śląską Wrocław, co spotkało się z oburzeniem ze strony kibiców.

Goście również w poprzedniej kolejce grali decydujący mecz w kontekście walki o utrzymanie, niestety dla kibiców z Nowego Sącza ulegli oni Cracovii i dzisiejsze spotkanie będzie ich ostatnim na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Będą chcieli w dobrym stylu pożegnać się z Ekstraklasą wygrywając w Gdańsku.

Po stronie gospodarzy zabraknie Marco Paxiao, Romario Balde, którzy zostali odsunięci od drużyny oraz kontuzjowanych Rafała Wolskiego, Jakuba Wawrzyniaka oraz Grzegorza Kuświka.

Goscie będą musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Macieja Korzyma. Mecz w zasadzie o nic, bez presji może okazać się dobrą okazja do obejrzenia wielu bramek.