ARKSLA

Zapowiedź meczu: Arka Gdynia – Śląsk Wrocław

W sobotę o godzinie 18:00 na stadionie w Gdyni zostanie rozegrane spotkanie pomiędzy miejscową Arką Gdynia, a Śląskiem Wrocław. Będzie to mecz pożegnań kilku zawodników oraz szkoleniowca gospodarzy. 

Dla trenera Leszka Ojrzyńskiego, który z gdyńską drużyną zdobył Puchar i Superpuchar Polski oraz zagrał w tym sezonie w finale Pucharu Polski będzie to ostatni mecz, ponieważ umowa ze szkoleniowcem nie została przedłużona. Oprócz szkoleniowca z klubem pożegna się także dwóch jeszcze do niedawna podstawowych zawodników Mateusz Szwoch oraz Michał Nalepa. W ciągu kilku kolejnych dni ta lista może się wydłużyć, ponieważ trwają rozmowy o przedłużenie umów z kilkoma innymi graczami.

We Wrocławiu także pożegnano kilku graczy, na ten moment odchodzą Sito Riera, Łukasz Madej czy Adam Kokoszka. Do swoich klubów powrócą także wypożyczeni Mateusz Lewandowski oraz Boban Jovic. Dalsze losy trzeciego z wypożyczonych Michała Maka nie są do końca znane, na jednej z konferencji prasowych trener Tadeusz Pawłowski dał do zrozumienia, że jednak widział by tego skrzydłowego w drużynie na nowy sezon.

W drużynie gości zabraknie natomiast kontuzjowanych: Adama Dancha i Antoniego Łukasiewicza.

Natomiast przyjezdni będą sobie musieli radzić bez zdyskwalifikowanego Sito Riery oraz kontuzjowanych Madeja, Jovica i Cotry.

Mecz w zasadzie o nic, jedyna motywacja dla Arkowców to godne pożegnanie swojego szkoleniowca i utrzymanie 11.pozycji w tabeli, dla Śląska to mecz o podtrzymanie dobrej passy w rundzie finałowej.