statystykipogon

Zagłębie wygrywa na trudnym terenie i awansuje na 8. miejsce

Pogoń Szczecin przegrała przed własną publicznością z Zagłębie Lubin 0:3.Bramki dla Lubinian strzelali Damian Bohar, Filip Starzyński i Patryk Tuszyński.

W spotkanie dobrze weszli gospodarze. Już w 1. minucie strzał oddał Guarrotxena. Jednak to goście strzelili bramkę dość szybko, bo w 18. minucie. Strzał Starzyńskiego odbił Załuska, do piłki dopadł Bohar i strzałem po ziemi koło Załuski wyprowadził gości na prowadzenie. Po zdobyciu bramki Zagłębie stosowało wysoki pressing na połowie Pogoni, co utrudniało gospodarzom stwarzanie sytuacji. W 29. minucie bardzo ładnie piłkę w powietrzu przyjął Majewski, obrócił się i oddał groźny strzał, ale dobrze interweniował Forenc. W 36.minucie mogło, a nawet powinno być 2:0, jednak w sytuacji sam na sam Tuszyński uderzył obok lewego słupka bramki Pogoni. Do przerwy mieliśmy 1:0 dla Zagłębia po ciekawej pierwszej połowie.

W 54. minucie Majewski uderzał z rzutu wolnego, ale strzał obronił Forenc. W 64. minucie piękną kontrę wyprowadzili goście , piłkę dostał Tuszyński i biegł sam na sam z Załuską, lecz w polu karnym został sfaulowany przez Nunesa. Sędzia podyktował rzut karny, a żółtą kartkę otrzymał Nunes. Starzyński pewnie wykorzystał rzut karny i było 2:0 dla Zagłębia. Kilka minut później Podopieczni Ben Van Deala ustalili wynik meczu. Bohar dogrywał piłkę w pole karne, futbolówkę przepuścił Starzyński i Tuszyński strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania. Zagłębie odniosło zasłużone zwycięstwo. W następnej kolejce Pogoń zagra na wyjeździe z Wisłą Płock, natomiast Zagłębie u siebie z Arką.