Papszun

Zagłębie w walce o utrzymanie, Raków o mistrzostwo Polski

W trzecim sobotnim spotkaniu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin podejmie Raków Częstochowa. Gospodarze to aktualnie czternasty zespół w tabeli, natomiast Raków to aktualny vice-lider.

Zagłębie Lubin w poprzedniej kolejce pokonało Radomiak 6:1 i polepszyło swoją sytuację w kontekście walki o utrzymanie. Podopieczni trenera Stokowca mają cztery punkty przewagi nad Wisłą Kraków, ale gorszy bilans bezpośrednich meczów i w dwóch ostatnich kolejkach zagrają z zespołami walczącymi o mistrzostwo Polski czyli z Rakowem i Lechem. Zagłębie pokonało ostatnio bardzo wysoko Radomiak, ale zespół z Radomia zagrał dramatycznie słabo i mimo to Zagłębie nie uniknęło kilku dużych błędów w obronie, a postawa w defensywie to największa bolączka Zagłębia w tym sezonie. W meczu z Rakowem trener Stokowiec nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Hinokio.

Raków w poprzedniej kolejce tylko zremisował z Cracovią i tym samym stracił pozycję lidera na rzecz Lecha. Był to najsłabszy mecz podopiecznych Marka Papszuna od dawna. Zostały dwie kolejki do końca i Raków bardzo skomplikował sobie walkę o mistrzostwo Polski, ponieważ musi liczyć na potknięcie Lecha, który w ostatnich kolejkach gra Derby Poznania i mecz z walczącym o utrzymanie Zagłębiem. Pod większą presją jest jednak Lech, ponieważ biorąc pod uwagę słaby sezon Legii i stulecie poznańskiego klubu brak mistrzostwa będzie traktowany jak porażka, dodatkowo należy pamiętać, że Lech okazał się gorszy od Rakowa w finale Pucharu Polski. W meczu z Zagłębiem trener Papszun nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Racovitana.

Początek meczu o 17:30. Sędzią spotkania będzie Paweł Raczkowski.