LEGIA

Wykorzystać potknięcie Lecha, przed meczem Legia- Zagłębie.

Dziś, Legia jak i Zagłębie zaczynają walkę o punkty w decydującej części sezonu. Przed obiema drużynami całkiem odmienne cele, Legia będzie chciała zdobyć mistrzostwo, natomiast Zagłębie powinno walczyć może o maksymalnie pierwszą piątkę

Lubinianie zakończyli fazę zasadniczą na ósmym miejscu. Nie przegrali ostatnich siedmiu spotkań. Często jednak remisują, w tym sezonie dzielili się punktami już 13-krotnie, najwięcej ze wszystkich zespołów w lidze. Odkąd drużynę przejął Mariusz Lewandowski, Zagłębie przegrało tylko dwa razy w tym raz właśnie z Legią. Legia zakończyła sezon zasadniczy na trzeciej pozycji i liczy się w walce o Mistrzostwo.
Legia mierzyła się z Zagłębiem w lidze 57 razy. Bilans jest korzystny dla Wojskowych, którzy wygrali 29 z tych spotkań, 18 razy padł remis, a 10-krotnie lepsi okazywali się lubinianie. Bilans goli – 87:48. Na własnym boisku Legia podejmowała Zagłębie 28 razy. Wojskowi wygrali 16 z tych spotkań, 10 razy był remis, zaś legioniści przegrali zaledwie dwukrotnie. Bilans goli – 47:19 na korzyść Legii.

Legia po potknięciu się Lecha we wczorajszym meczu z Koroną (przegrana 1:0 na własnym stadionie), po dzisiejszym meczu może wskoczyć na pierwsze miejsce. Jest jeszcze jeden warunek do spełnienia Jagiellonia musi stracić punkty w meczu, który jest rozgrywany o 18. A Legia oczywiście musi pokonać Zagłębie, które za pewne nie jedzie do Warszawy na pożarcie.
Zapowiada się ciekawe spotkanie w perspektywie dalszej części sezonu.
Początek meczu zaplanowany jest na 20:30.