WISLA CRAXA STATY

W Płocku mecz na remis

Wisła Płock remisuje na własnym obiekcie z Cracovią 1:1 . Bramkę dla gospodarzy z rzutu karnego zdobył Piotr Wlazło. Wyrównanie Cracovii dał Steblecki.

Pierwszy strzał w meczu oddają gospodarze. Rzut rożny wykonywany przez Dominika Furmana, do piłki najwyżej wyskakuje Byrtek i oddaje strzał głową, piłka jednak  po nogach obrońców obok słupka bramki Sandomierskiego. Kolejny rzut rożny i znowu gospodarze , Szymiński też niecelnie , tym razem strzał nogą. Goście odpowiadają w 7 minucie . Rzut wolny z 30 metrów , strzela Jaroszyński, piłka dostaje kozła przez co Kryczce nie udaję się złapać piłki. Gracz gości próbuje jeszcze ją dobić , jednak obrona gospodarzy blokuje go i wybija piłkę. W 11 minucie mamy rzut rożny dla Cracovii. Strzał głową oddaje Wołąkiewicz. Kryczka z trudem paruję piłkę na bok od bramki. Pierwszy kwadrans to bardzo otwarty mecz z obu stron. Akcje przenoszą się płynnie z jednego do drugiego pola karnego. Brakuję tylko bramek.W 20 minucie fantastyczny odbiór piłki w środku boiska Furmana. Wisła wychodzi z kontrą , piłkę na 20 metrze dostaje Kante , mija wzdłuż linii 3 obrońców i oddaje strzał który w ostatniej chwili blokuje Jendrisek. Chwilę później mamy  uderzenie z 25 metrów Mateusza Centnarskiego . Strzał jednak za mocny i piłka przelatuję wysoko nad bramką Mateusza Kryczki. 23 minuta rzut wolny dla gości, piłkę wybijają gospodarze wprost pod ustawionego po lewej stronie Jaroszyńskiego, który dośrodkowuję piłkę Centra wywołuje wiele zamieszania , finanie do piłki dopada Budziński i z 5 metra oddaje uderzenie. Kryczka bez problemów łapie piłkę. Wisła później miała klika sytuacji, jednak z ogromną ręką wychodzili obrońcy gości.Podobnie było 29 minucie dośrodkowanie z lewej strony , Sandomierski mija się z piłką , do niej dopada Rogalski. Pomocnik Wisły chybia praktycznie na pustą bramkę. Wisła wyraźnie rozpędzona coraz śmielej atakują . W 30 minucie Sandomierski fałluje w polu karnym Piotra Wlazło.  Poszkodowany zamienia rzut karny na gola i gospodarze wychodzą na prowadzenie. 7 minut później do wyrównania doprowadzają goście. Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, Kryczka po raz kolejny nie decyduję się na złapanie piłki, wybija ją wprost pod nogi ustawionego na punkcie „jedenastki” Stebleckiego. Obrońca Pasów wykorzystuję okazję i strzałem pod poprzeczkę daje 8 minut przed gwizdkiem na przerwę remis swojej drużynie. Minute przed końcem pierwszej połowy na strzał z 35 metrów zdecydował się Mateusz Centnarski.  Piłka podobnie jak przy poprzedniej próbie wysoko nad poprzeczką. Chwilę później sędzia Krzysztof Jakubik wysyła obie jedenastki na przerwę do szatni.

Drugą połowę od strzału rozpoczynają gospodarze. Kontra Wisły, jest sytuacja 3 na 3 , Furman nie widzi osamotnionego po prawej stronie Merebashviliego i decyduje się na strzał z 20 metrów . Uderzenie jednak za lekkie i piłkę bez problemów łapie Grzegorz Sandomierski. W 53 minucie pod pole karne Cracovii zapuścił się Sylwestrzak, w wyniku czego oddał strzał  z narożnika pola karnego. Uderzenie z podobnej kategorii jak wcześniejsza próba Furmana, Sandomierski bez większych kłopotów. Po pierwszym wyrównanym kwadransie , inicjatywę przejmują gospodarze. W 65 minucie kolejny strzał za pola karnego oddaje Furman. Tym razem piłka przelatuję klika metrów nad poprzeczką Sandomierskiego. 5 minut później po strzale głową Kante  10 metrów , piłka kilka centymetrów mija się ze słupkiem bramki gości. Chwilę później po dośrodkowaniu duże zamieszanie w polu karnym, finalnie piłkę obrońcy pasów wybijają daleko poza swoje pole karne. W 75 minucie fantastyczna okazja Jose Kante , dośrodkowanie z prawej strony boiska, Kante w sytuacji sam na sam nie sięga minimalnie za mocnego zagrania , sekundy później zmienia go Mateusz Piątkowski.  Wisła cały czas atakuje , jednak za każdym razem bez większego zagrożenia dla bramki gości.  W 87 minucie na strzał z 30 metrów zdecydował się Erik Jendrisek. Piłka minęła o kilka centymetrów prawy słupek bramki Kryczki. W doliczonym czasie gry groźny strzał oddała jeszcze Cracovia , ale nie zmieniło to wyniku i mecz zakończył się remisem 1:1.