korona piast1

W Kielcach na remis

W ostatnim niedzielnym meczu trzeciej kolejki Lotto Ekstraklasy, Korona Kielce zremisowała z Piastem Gliwice 1:1. Gola dla gości strzelił w 71 minucie Bartosz Szeliga, a wyrównał 60 sekund później Łukasz Sekulski.

Pierwsza połowa była bardzo słaba. Nie było nam dane zobaczyć żadnego celnego strzału, jak i żadna ze stron nie potrafiła oddać choćby dobrego uderzenia, zupełnie jakby bezbramkowy remis obie drużyny zadowalał.

W 57. minucie Elhadjij Dribril Diaw, po kornerze trafił do siatki Jakuba Szmatuły, ale piłka dośrodkowana przez jednego z zawodników Korony wyszła poza boisko. Chwilę później Saša Żivec uderzył nieznacznie nad poprzeczką. Następnie Rafał Grzelak minimalnie przestrzelił z dystansu. W 62. minucie kielczanie mieli dużo szczęścia, gdy po strzale Bartosza Szelili, piłka odbiła się słupka. Jednak 9 minut później gliwiczanie objęli prowadzenie, właśnie po bramce Szeligi, który uderzeniem głową pokonał Michala Peskovicia. Radość w obozie Piasta nie trwała zbyt długo, ponieważ po 60 sekundach do remisu doprowadził Łukasz Sekulski. Ostatecznie przy Ściegiennego doszło do zasłużonego podziału punktów.

Korona Kielce 1-1 Piast Gliwice
Łukasz Sekulski 72 – Bartosz Szeliga 71

Korona: 30. Michal Peškovič – 26. Bartosz Rymaniak, 32. Radek Dejmek, 23.Elhadji Pape Diaw, 19. Ken Kallaste – 28. Vladislavs Gabovs (64, 17. Miguel Palanca), 27. Rafał Grzelak, 7. Marcin Cebula (46, 8. Mateusz Możdżeń), 10.Nabil Aankour, 5. Serhij Pyłypczuk – 44. Łukasz Sekulski (76, 77. Michał Przybyła).

Piast: 1. Jakub Szmatuła – 22. Tomasz Mokwa, 88. Uroš Korun, 25. Aleksandar Sedlar, 91. Hebert, 2. Patrik Mráz (76, 11. Paweł Moskwik) – 5. Marcin Pietrowski, 9. Radosław Murawski, 21. Gerard Badía (63, 82. Martin Bukata) – 26. Bartosz Szeliga, 12. Saša Živec (80, 10. Josip Barišić).

żółte kartki: Przybyła – Murawski, Korun.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 5062.