Waldemar Fornalik

Trenerzy po meczu Legia – Piast

Aleksandar Vuković: – Wnioskując po moich wypowiedziach przed meczem można zrozumieć, że wiedzieliśmy o sile Piasta. Jest to dobra drużyna, nie przypadkowo są tutaj gdzie są. Początek meczu z naszej strony był taki, jakbyśmy sobie nie życzyli. Dużo o tym rozmawialiśmy żeby to zmienić, ale znów nie było to to co byśmy chcieli. Później trudno jednak mieć pretensje do zawodników. Była próba, zaangażowanie i walka do końca – tego oczekuje i zawsze to pozytywne odbieram niezależnie od efektów. Wciąż wszystko mamy w swoich rękach i nie możemy patrzeć na innych.

 

Waldemar Fornalik: – Myślę, że był to bardzo emocjonujący, ciekawy mecz. Drużyna pokazała dobrą organizację gry. W Warszawie, aby wygrać trzeba zagrać bardzo dobre spotkanie, zwłaszcza, że ostatnio Legia zanotowała wzrost formy. Dziś zresztą też dobrze zagrała. Gratulacje dla drużyny za mądrość, rozwagę taktyczną.

– Jesteśmy na drugim miejscu i mamy punkty straty do Legii. Trudno powiedzieć że nas nie interesuje Mistrzostwo Polski. Patrzymy jednak już na następny mecz. Piast, Legia i Lechia zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja.

– Niekoniecznie w tamtym sezonie graliśmy słabo tylko nie punktowaliśmy. Praca jaką wykonaliśmy: selekcja zawodników, codzienna systematyczna praca. Przez to wielu zawodników się rozwinęło. Dziś się mówi, że Piast ma szeroką kadrę, ale my ją mamy, bo pracowaliśmy z tymi zawodnikami jakich mieliśmy. To dzięki ich pracy, zaangażowaniu są w takim miejscu jakim są.

– Naszym atutem jest zespół. Dziś mówi się o Valencii jutro ktoś powie o Plachu. Zawodnicy tworzą monolit zarówno w ofensywie i defensywie.