189001_henrik_ojamaa_1

TOP 10 najlepszych transferów tego sezonu

Podsumowania zakończymy na zestawieniu najlepszych ruchów transferowych poprzedniego okienka transferowego. Było ich niestety znacznie mniej jak tych nieudanych, jednak udało nam się stworzyć subiektywne zestawienie tych najlepszych zawodników. Zapraszamy!

10. Dawid Kort (Wisła Kraków) – w Szczecinie już niechciany, przyszedł do Krakowa jako wolny zawodnik, mimo braku wypłaty potrafił rozgrywać bardzo dobre spotkania. Zdobył 3 gole i dwa razy asystował, do tego zaliczył kilka asyst drugiego stopnia. Dobry ruch, jednak obecnie już nie jest zawodnikiem Wisły, przeniósł się do Grecji.

9. Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk) – cichy ruch transferowy, wykonany po zakończeniu kontraktu w Lubinie. Poszedł za Piotrem Stokowcem do Lechii i to był strzał w dziesiątkę. Zawodnik od czarnej roboty w zespole. W 19 spotkaniach dwa gole i dwie asysty.

8. Cornel Rapa (Cracovia) – 200 tysięcy euro to jak widać nie tak wiele za tak jakościowego gracza. Cracovia na pewno nie może żałować tego ruchu, solidny w defensywie, dokładający liczby w ofensywie, gol i dwie asysty to jego zasługa.

7. Henrik Ojamaa (Miedź Legnica) – kiedyś wyśmiewany po pobycie w Legii, teraz dał sobie drugą szansę w Polsce i jak dotąd ją wykorzystuje. 27-latek jest jednym z liderów beniaminka w tym sezonie, zdobył 3 bramki i 5-krotnie asystował.

6. Ricardinho (Wisła Płock) – powrót po latach do Ekstraklasy okazał się bardzo udany, w słabo spisującej się Wiśle Płock „trzymał” ofensywę przez większą część rundy. W 20 spotkaniach zdobył 9 goli.

5. Joao Amaral (Lech Poznań) – najdroższy transfer do naszej ligi, świetny początek w Lechu, później przystopował, jednak pod koniec rundy znowu odżył pod okiem Adama Nawałki. 6 goli i 3 asysty to jednak dobry bilans jesieni.

4. Marko Poletanović (Jagiellonia Białystok) – ten transfer nie odbił się szerokim echem w mediach, jednak zawodnik od początku pobytu w Białymstoku dał się poznać z dobrej strony. 2 gole i 3 asysty jak na 10 spotkań dla środkowego pomocnika to bardzo dobry rezultat.

3. Carlitos (Legia Warszawa) – latem był o niego bój pomiędzy Legią, a Lechem oraz kilkoma drużynami zza granicy, stołeczni wygrali walkę o piłkarza, a ten odpłacił się 8 golami i trzema asystami na jesień.

2. Pedro Tiba (Lech Poznań) – milion euro wydane na kreatywnego gościa do środka pola wydaje się zostało dobrze spożytkowane. Gracz z miejsca zaczął dawać sporo w ofensywie Lecha i rozkręcać grę w środku pola. W tym sezonie strzelił już 4 gole.

1. Tomas Podstawski (Pogoń Szczecin) – zdecydowanie najlepszy ruch lata. Wykonany pod koniec okienka za około pół miliona euro wykupiony przez Pogoń w Vitorii Setubal. Najbardziej kreatywny w środku pola w całej lidze, do tego solidny w defensywie. Pół-Polak, pół-Portugalczyk w 14 spotkaniach strzelił tylko jednego gola, ale zdecydowanie od jego przyjścia gra całej drużyny się odmieniła.