kas1010220095

Rozpędzony Widzew podejmie znajdującą się w strefie spadkowej Miedź

W jedynym piątkowym spotkaniu 14.kolejki PKO BP Ekstraklasy Widzew Łódź podejmie przed własną publicznością Miedź Legnica. Gospodarze dzisiejszego spotkania zajmują czwarte miejsce, natomiast goście ostatnie – 18.

Widzew w ostatnim czasie spisuje się świetnie. Podopieczni trenera Niedźwiedzia w 5 ostatnich kolejkach zdobyli 13 punktów i zajmują 4 miejsce w tabeli. Zespół z Łodzi gra zarówno efektownie i efektywnie. Dodatkowo zdecydowanie została poprawiona gra w defensywie, która na początku sezonu pozostawiała trochę do życzenia. W ostatnich 5 spotkaniach Widzew stracił zaledwie 1 bramkę. Zasługa w tym linii defensywnej Widzewa, ale także nie można zapomnieć o świetnie spisującym się w ostatnim czasie bramkarzu beniaminka – Ravasie. W spotkaniu z Miedzią trener Niedźwiedź nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Nunesa.

Miedź z dorobkiem 6 punktów zamyka ligową tabelę. Zespół z Legnicy gra lepiej niż wskazuje to liczba punktów i pozycja w tabeli, ale najważniejsze oczywiście są punkty. Mecz z Widzewem będzie debiutem nowego szkoleniowca Miedzi – Grzegorza Mokrego. Miedź czeka bardzo trudne zadanie biorąc pod uwagę postawę Widzewa w ostatnim czasie, a także fakt, że Miedź jeszcze nie wygrała w tym sezonie na wyjeździe. W meczu z Widzewem trener Mokry nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Drachala i Tronta, pod znakiem zapytania stoi występ Zapolnika.

Początek meczu o 20:30. Sędzią spotkania będzie Sebastian Krasny.