statystykipoggór

Remis Pogoni z Górnikiem

Plasująca się niespodziewanie w czołówce tabeli Pogoń Szczecin, zremisowała w meczu u siebie z Górnikiem Zabrze 1-1. Gola dla gospodarzy zdobył Matynia, dla gości trafił Angulo.

Portowcy dobrze weszli w mecz, od początku pewnie próbowali zagrozić bramce rywali. W 25 minucie pierwszą i jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Matynia, po mocnym strzale z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali, do końca pierwszej połowy Pogoń dominowała w środku pola, jednak nie przełożyło się to na wiele sytuacji bramkowych.
Druga połowa, przynajmniej początkowo też rozpoczęła się pod dyktando gości, realne zagrożenie pod bramką stawiał gości głównie Buksa, w następnych minutach gry Górnik szukał szansy na gola na wagę cennego remisu, udało się to w 74 minucie, Angulo wykorzystał błędy w defensywie i pewnym strzałem pokonał bramkarza. pomimo remisu Pogoń wyprzedziła Śląsk Wrocław i została liderem ekstraklasy, po 9 kolejkach ma już na swoim koncie 18 punktów. Górnik Zabrze plasuję się obecnie na 10 miejscu.