ondrej-duda-slovakia-660x330

Raport: Piłkarze z T-ME w Reprezentacjach Narodowych

Przerwa reprezentacyjna już za nami. Swój kraj miało okazję reprezentowac wielu przedstawicieli T-ME. Jak im poszło? Zapraszamy na nasz raport!

Luis Henríquez wystąpił w reprezentacji Panamy w wygranym 2-1 (2-0) towarzyskim spotkaniu z Kostaryką. Obrońca Lecha rozegrał pełne spotkanie.

Semir Štilić wystąpił w reprezentacji Bośni i Hercegowiny w zremisowanym 1-1 (0-1) towarzyskim spotkaniu z Austrią. Pomocnik Wisły Kraków pojawił się na boisku w 55. minucie, zmieniając Harisa Medunjanina.

Pomocnik Legii Warszawa Ondrej Duda zdobył bramkę dla reprezentacji Słowacji w wygranym 1-0 (0-0) meczu towarzyskim z Czechami. 20-letni zawodnik na boisku przebywał do 82. minuty, w której zmienił go Viktor Pečovský.

Aleksandrs Fertovs z Korony Kielce, Deniss Rakels z Cracovii, Igors Tarasovs z Jagiellonii Białystok oraz Eduards Višņakovs z Ruchu Chorzów zagrali w reprezentacji Łotwy w zremisowanym 1-1 (0-1) towarzyskim meczu z Ukrainą. Rakels rozegrał całe spotkanie, a Fertovs i Tarasovs opuścili boisko w przerwie. Višņakovs z kolei wszedł do gry w 68. minucie za Valērijsa Šabalę.

Pomocnik Piasta Gliwice Konstantin Vassiljev zdobył bramkę dla reprezentacji Estonii w zremisowanym 1-1 (0-1) meczu towarzyskim z Islandią. 30-letni zawodnik rozegrał całe spotkanie.

Pomocnik Jagiellonii Białystok Pawieł Sawickij wystąpił w barwach młodzieżowej reprezentacji Białorusi w przegranym 0-4 (0-1) towarzyskim meczu z rówieśnikami z Hiszpanii. 20-letni zawodnik rozegrał całe spotkanie.

Róbert Mazáň wystąpił w reprezentacji Słowacji do lat 21 w bezbramkowo zremisowanym towarzyskim meczu z Ukrainą. Obrońca Podbeskidzia Bielsko-Biała przebywał na boisku przez całe spotkanie.

Iwan Majewskij zagrał w reprezentacji Białorusi w zremisowanym 0-0 towarzyskim spotkaniu z Gabonem rozegranym w Turcji. Pomocnik Zawiszy Bydgoszcz pojawił się na boisku w 62. minucie, zmieniając Stanisława Draguna.

Zawodnik Lecha Poznań Tamás Kádár wystąpił w reprezentacji Węgier w zremisowanym bezbramkowo meczu eliminacji mistrzostw Europy z Grecją. 25-letni obrońca rozegrał całe spotkanie.

Zawodnicy Lecha Poznań Kasper Hämäläinen i Paulus Arajuuri wystąpili w reprezentacji Finlandii w przegranym 1-2 (0-2) meczu eliminacji mistrzostw Europy z Irlandią Północną. 28-letniego pomocnika w 43. minucie zmienił Joel Pohjanpalo, z kolei 26-letni obrońca wszedł na boisko w 46. minucie za Joona Toivio.

Deniss Rakels z Cracovii, Igors Tarasovs z Jagiellonii Białystok i Aleksandrs Fertovs z Korony Kielce wystąpili w reprezentacji Łotwy w zremisowanym 1-1 (1-0) wyjazdowym meczu grupy A eliminacji Euro 2016 przeciwko Czechom. Rakels i Tarasovs rozegrali całe spotkanie, a Fertovs wszedł na boisko w 82. minucie za byłego piłkarza Cracovii i Widzewa Łódź Aleksejsa Višņakovsa.

Zawodnik Lechii Gdańsk Kevin Friesenbichler strzelił bramkę dla reprezentacji Austrii do lat 21 w wygranym 4-0 (3-0) meczu towarzyskim przeciwko olimpijskiej reprezentacji Kataru. 20-letni napastnik grał do 61. minuty, zmienił go Marvin Egho.