Puchar Polski: Legia drugim finalistą

„Wojskowi” nie bez kłopotów ostatecznie zdołali pokonać Górnika Zabrze 2:1 (0:0)

Po remisie w Zabrzu 1:1 w nieco lepszej sytuacji znajdowała się Legia. I to pomimo faktu, iż kilka dni temu z posadą pożegnał się dotychczasowy trener zespołu, Romeo Jozak. W dzisiejszym meczu drużynę poprowadził już Dean Klafurić, który był dotąd asystentem Jozaka.

Zabrzanie spróbowali zaskoczyć rywali już w pierwszej minucie. Od straty bramki zespół Legii uratował jednak Michał Pazdan. Potem, aż do końca pierwszej części, oba zespoły nie zdołały stworzyć dogodnych sytuacji.

Znacznie ciekawsza była druga połowa spotkania. W 56. minucie Górnik objął dające awans prowadzenie. Rafał Kurzawa dośrodkował z rzutu rożnego, a dobrze grający dotąd Adam Hlousek niefortunnie wbił piłkę do własnej bramki. Górnik znalazł się w komfortowej sytuacji, jednak wszystko zmieniło się w 68. minucie. Czerwoną kartką za zagranie piłki ręką został bowiem ukarany bramkarz Górnika, Tomasz Loska. Gospodarze natychmiast wykorzystali przewagę. W 74. minucie Michał Kucharczyk mocnym strzałem z rzutu wolnego pokonał rezerwowego Wojciecha Pawłowskiego.

Po wyrównaniu Legia całkowicie zdołała przejąć inicjatywę. Przez długi czas Górnik potrafił jednak bronić się skutecznie. Kiedy już wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie co najmniej dogrywka, gospodarze przeprowadzili rozstrzygającą akcję. W siódmej minucie doliczonego czasu gry Jarosław Niezgoda głową wykorzystał dośrodkowanie Marko Vesovicia i zapewnił awans stołecznej drużynie.

Awans do finału wywalczyły więc zespoły, które przegrały swoje ostatnie mecze ligowe (Arka, Legia). Porażki natomiast poniosły te drużyny, które w weekend dopisały do swojego konta trzy punkty (Górnik Zabrze, Korona Kielce). W Ekstraklasie to jednak nic nadzwyczajnego.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 2:1
Kucharczyk 74′, Niezgoda 90+7′- Hlousek (sam.) 56′

Legia: Cieżniak – Jędrzejczyk (77′ Pasquato) , Remy , Pazdan , Hlousek – Vesovic , Antolic , Szymański (60′ Hamalainen) , Philipps , Kucharczyk (90+9′ Mauricio) – Niezgoda
Górnik: Loska – Wieteska , Suarez , Bochniewicz , Gryszkiewicz – Kądzior (73′ Pawłowski), Matuszek, Hajda (61′ Ambrosiewicz) , Kurzawa – Żurkowski , Angulo (94′ Wolniewicz)