IMG_8088

Przegrana Polaków z Serbami. Walka o Euro znacznie trudniejsza

W ramach 8. kolejki eliminacji Euro U-21 reprezentacja Polski prowadzona przez Czesława Michniewicza przegrała z reprezentacją Serbii 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa dla gospodarzy strzelił Veljko Nikolić.

Bramka Nikolicia padła już w 11. minucie meczu po błędzie Tymoteusza Puchacza. Błąd zawodnika Lecha Poznań przesądził o końcowym wyniku. Polacy po stracie bramki próbowali odrobić straty, lecz akcje Puchacza i Tomczyka nie zakończyły się powodzeniem. Po zmianie stron Serbia wyglądała na drużynę, która broni wyniku i czeka na kolejne błędy rywali. Polacy próbowali stwarzać sytuację, ale tych klarownych, które zagrażałyby bramce Djordje Petrovicia było niewiele. Najkorzystniejszą sytuacją na wyrównanie było uderzenie Roberta Gumnego, który trafił w słupek, a Bartosz Białek w asyście obrońców nie potrafił pokonać bramkarza z linii bramkowej. Warto dodać, iż była to 70. minuta co pokazuje niemoc w konstruowaniu akcji ofensywnych przez naszą drużynę. W końcówce dwukrotnie próbował swoich sił Daniel Ściślak, lecz i on nie potrafił dać wyrównania w tym meczu.

Po drugiej przegranej w eliminacjach zajmujemy drugie miejsce w grupie tracąc 4 punkty do Rosjan. Przed nami jeszcze dwa mecze z Bułgarią i Łotwą. Awans na Euro uzyskają zwycięzcy 9-ciu grup oraz 5 najlepszych drużyn z drugich miejsc.