944485_466385626788821_280844337_n

Przęgląd Ekstraklasowych newsów

Przed startem kolejnej kolejki T-ME zapraszamy na przegląd najnowszych newsów! 

Lech Poznań:

Kasper Hamalainen w meczu eliminacji Euro 2016 między Finlandią a Irlandią Północną opuścił boisko jeszcze w trakcie pierwszej połowy. Na szczęście dla Lecha ze zdrowiem 28-letniego piłkarza nie dzieje się nic poważnego.

Niewykluczone, że Fin będzie mógł zagrać nawet w dzisiejszym  spotkaniu Pucharu Polski z Błękitnymi.

===========================================================
Lechia Gdańsk
Lechia Gdańsk podczas meczu z Legią Warszawa (11 kwietnia) chce pobić ligowy rekord frekwencji na PGE Arena. Jeśli na trybunach stawi się przynajmniej 34445 widzów, na następne domowe spotkanie (z Górnikiem Łęczna), wszyscy wchodzą za darmo.
===========================================================
Ruch Chorzów:
Ruch Chorzów złożył do Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN kompletną dokumentację niezbędną do ubiegania się o licencję na grę w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2015/16.

– Przekazaliśmy Komisji wszystkie materiały niezbędne do otrzymania zgody na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie. Istotne jest, że przygotowując się do procesu licencyjnego uregulowaliśmy wszystkie zobowiązania finansowe, więc zawieranie ugód nie było konieczne. Liczymy na to, że podobnie jak w latach ubiegłych, nasz wniosek przejdzie pozytywną weryfikację i otrzymamy licencję na grę w Ekstraklasie w sezonie 2015/16 – podkreśla Donata Chruściel, rzecznik prasowy i dyrektor marketingu Ruchu.

===========================================================
Legia Warszawa

Legia Warszawa prowadzi rozmowy z kilkoma gminami w sprawie budowy na terenie jednej z nich akademii piłkarskiej. Poważnymi kandydatami do przyjęcia ogromnego i nowoczesnego ośrodka są Grodzisk i Milanówek.

– Prowadzimy rozmowy z Legią Warszawa w sprawie budowy u nas akademii piłkarskiej. Na razie jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach i efektach tych negocjacji. Mogę tylko powiedzieć, że jeśli przyjdzie co do czego, to w kwestii gruntów jesteśmy przygotowani na tę inwestycję – potwierdza zastępca burmistrza Grodziska, Piotr Galiński.

===========================================================

Zawisza/Lechia

W ramach przygotowań do meczu ekstraklasy z Pogonią Szczecin (7 kwietnia) Zawisza rozegrał w Gdańsku sparing z miejscową Lechią. Spotkanie zakończyło się remisem.

Bramki: Borysiuk (19), Friesenbichler (35 z karnego) – Świerczok (31), Smektała (82).
LECHIA: Bąk (46. Budziłek) – Możdżeń (63. Macierzyński), Janicki (46. Powszuk), Gerson (46. Rudinilson), Wojtkowiak (46. Preizner) – Makuszewski (46. Grzelczak), Borysiuk (46. Łukasik), Vranjes (46. Nazario), Dźwigała (46. Pietrowski), Kazlauskas (63. Wolski) – Friesenbichler (46. Czychowski).
ZAWISZA: Kaczmarek – Wójcicki (46. Nawotczyński), Micael (34. Strąk), Marić (46. Pulhac), Ziajka (46. Gołdyn) – Alawerdaszwili (46. Denković), Łukowski – Kamiński (46. Smektała), Mica (46. Barisić), Alvarinho (46. Cywiński) – Świerczok.

===========================================================

GKS Bełchatów

Nowy trener bełchatowian Marek Zub ma większą frekwencję na treningach. Do zajęć wrócili już Marcin Flis i Łukasz Wroński, którzy w poprzednim tygodniu przebywali na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski. Obaj wrócili do Bełchatowa w sobotę i zaliczyli nawet występ w wewnętrznej gierce. Od poniedziałku w treningach bierze udział także Damian Szymański. Młody pomocnik urazu doznał jeszcze podczas zgrupowania w Turcji i gdy kilkanaście dni temu zaczął trenować. W ćwiczeniach bierze udział także Dariusz Trela, który ostatnio dochodził do siebie po urazie w meczu z Pogonią.

===========================================================