miedzwar

Powrót Ekstraklasy do Legnicy

Po trzech latach przerwy rozgrywki PKO BP Ekstraklasy wracają na stadion im. Orła Białego w Legnicy. W drugim sobotnim meczu, miejscowa Miedź podejmie zespół Warty Poznań.

Pierwszy mecz Miedzi w Ekstraklasie na stadionie w Legnicy miał odbyć się w zeszłym tygodniu. Został on jednak odwołany, ponieważ przeciwnik legniczan, Lech Poznań poprosił o przełożenie spotkania ze względu na rewanżowy mecz w europejskich pucharach. Teraz już nic nie staje na przeszkodzie, żeby kibice mogli zobaczyć mecz najwyższej klasy rozgrywkowej w Legnicy.

Miedź rozpoczęła sezon od remisu w Radomiu, po całkiem niezłym meczu z Radomiakiem. Zawodnicy Miedzi długo prowadzili w tym spotkaniu, jednak wszystko zmieniło się po czerwonej kartce, jaką otrzymał Mijusković. Wtedy do głosu doszli radomianie, którzy przejęli inicjatywę i w końcu wyrównali stan meczu. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego mają wielką szansę, aby dopisać do swojego dorobku trzy punkty. Ich rywalem będzie Warta Poznań, która nie rozpoczęła udanie sezonu 2022/2023. Jeśli jakieś plusy można znaleźć w postawie biało-zielonych, to tylko i wyłącznie z inauguracyjnego spotkania. Dość długo stawiali opór wicemistrzom Polski, Rakowowi Częstochowa i ich gra wyglądała całkiem przyzwoicie. Tego samego nie można powiedzieć o meczu z Wisłą Płock. Porażka 0:4 nie wystawia dobrego świadectwa piłkarzom Warty, którzy nie pokazali nic nadzwyczajnego na tle mocnej drużyny z Płocka.

Dobrą informacją dla trenera Łobodzińskiego jest fakt, że ma do dyspozycji wszystkich swoich piłkarzy, w przeciwieństwie do trenera Szulczka, który nie będzie mógł skorzystać z Kupczaka, Kieliby i Corryna. Pod znakiem zapytania stoi także występ Adama Zrelaka.

Pierwsze kopnięcie piłki o godz. 20:00. Sędzią spotkania będzie Patryk Gryckiewicz.