pogleg

Portowcy w pogoni za kolejnym zwycięstwem

W ostatnim niedzielnym meczu w ramach 30.kolejki PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin podejmie Legię Warszawa. Oba zespoły są głodne trzech punktów. Portowcy chcą pokazać sportową złość na boisku po kolejnej domowej porażce. Czy tym razem ich mury okażą się szczęśliwe? Początek spotkania o 17:30.

Podopieczni Kosty Runjaicia nie tak wyobrażali sobie ich ostatnie domowe pojedynki. Owszem zaczynali dobrze, ale kończyli ostatecznie na tarczy, bez punktów. Taki stan rzeczy nie zadowala zarówno piłkarzy jak i ich sympatyków. Sen o mistrzostwie można na ten moment odłożyć w czasie. Do końca trzy kolejki, a dwa zespoły przed nim musiały się potknąć po dwa razy, co przy takiej formie jest misją a wykonalną. Pogoni pozostaje zatem z boku przyglądać się sytuacji i po prostu wygrywać. Pierwsza okazja już dzisiaj. Trener Runjaic ma spory ból głowy jak poukładać, a przede wszystkim zmotywować drużynę do tego ostatniego zrywu. Rywal z którym będą się mierzyć ostatnio im leży. Na siedem pojedynków przegrali ostatnio tylko raz. Jak to wyjdzie zobaczymy, wszystko zweryfikuje boisko.

Przechodząc do Legionistów, to po piorunującym marcu, przyszła pora na lekką zadyszkę. Porażka z Piastem i odpadnięcie z Pucharu były niezwykle bolesne dla klubu ze stolicy. Teraz pozostaje im nic innego jak dobrze zakończyć sezon. Do kadry po kontuzji wraca Paweł Wszołek, co na pewno będzie wartością dodatnią dla całej Legii. Goście ostatni raz w Szczecinie wygrali w 2017 roku. Trochę od tego czasu się wydarzyło, ale też i zmieniło personalnie. Temu spotkaniu smaczku dodaje fakt iż mówi się o tym, że to właśnie aktualny trener Pogoni ma od przyszłego sezonu objąć stery w klubie przy Łazienkowskiej. Niemniej możemy liczyć na emocjonujące niedzielne popołudnie. Komplet punktów jest jeden i tylko jedna drużyna może go zdobyć, kto okaże się górą, o tym przekonamy się już wkrótce.