POGON LECHIA zapowiedz

Pojedynek nadmorskich drużyn

Dziś o 18:00 dojdzie do pojedynku drużyn znad Bałtyku. Oba zespoły są jednak w innych sytuacjach. Pogoń jeszcze nie zwyciężyła w tym sezonie, natomiast Lechia jest jak dotąd jedynym niepokonanym zespołem Lotto Ekstraklasy. 

[ad_wp_camp_3]

Pogoń Szczecin z pewnością nie może zaliczyć początku tego sezonu do udanych. Portowcy w tym sezonie nie dość, że nie wygrali jeszcze żadnego spotkania, to mają również najgorszy bilans bramkowy: zdobyli zaledwie tylko jedną bramkę, natomiast stracili siedem. Zespół Kosty Runjaica charakteryzuje rażąca nieskuteczność pod polem karnym rywala. Mało wskazuje na to, że do poprawy dojedzie w dzisiejszym meczu, gdyż goście z Gdańska stracili tylko jedną bramkę w bieżących rozgrywkach.

W zupełnie innej sytuacji znajduje się obecnie drużyna Lechii Gdańsk. Są jedyną niepokonaną drużyną Lotto Ekstraklasy, oraz mają najlepszą defensywę w lidze. W dzisiejszym meczu dojdzie jednak do przebudowy linii obrony. Jest to spowodowane odejściem Pawła Stolarskiego do Legii Warszawa oraz pauzą Michała Nalepy z powodu nadmiaru żółtych kartek. Trzeba jednak pamiętać jeszcze, że między słupkami gdańszczanie mają rewelacyjnie spisującego się Dusana Kuciaka, który ma w tym sezonie najwięcej obronionych strzałów (24).

Wynik inny niż wygrana gości będzie sporym zaskoczeniem. Nie będzie to jednak łatwy pojedynek dla gdańszczan, gdyż gospodarze są zdeterminowani, by odnieść nareszcie pierwszą wygraną w tym sezonie.