Vahan

Pogoń dalej nie pokonana w Szczecinie!

W meczu w ramach 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin pokonała po emocjonującym spotkaniu Zagłębie Lubin 2:1 (1:0). Bramki dla gospodarzy strzelali Luka Zahovic oraz Vahan Bichakchyan. Honorowego gola dla gości zdobył Patryk Szysz.

Portowcy przed meczem wiedzieli, że ich główni rywale w walce o tytuł odnieśli zwycięstwa. Żeby nie stracić do nich nic, musieli zwyciężyć, także presja leżała po ich stronie. Od początku starali się narzucić swój styl. Miedziowi rzadko kiedy wychodzili z własnej połowy. Pogoń swoja przewagę uwypukliła golem już w 6 minucie spotkania. Obsłużony dobrym podaniem od Mariusza Malca, Luca Zahovic pewnie w dogodnej sytuacji pokonał Dominika Hładuna, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Nienasycona Pogoń chciała ruszyć za ciosem, ale albo brakowało ostatniego podania, albo wykończenia dzieła. Przed przerwą sygnał ostrzegawczy wysłało Zagłębie, lecz fenomenalnym refleksem wykazał się Dante Stipica.

Stare porzekadło mówi, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Tak tez było i tym razem. Czego nie mogła dokończyć Pogoń, zrobili Miedziowi. Patryk Szysz dobrze odnalazł się w polu karnym i skierował piłkę do siatki, po dośrodkowaniu Erika Daniela. Podrażniona rozwojem sytuacji Duma Pomorza ruszyła do ataku. Do boju zostali posłani zmiennicy. Jak się okazało trener Runjaic miał nosa. Wchodzący z ławki Vahan Bichakchyan pięknym uderzeniem z za pola karnego ustalił wynik spotkania, czym w euforię wprawił 8 tysięcy zgromadzonych na stadionie sympatyków. Tym samym Pogoń dalej pozostała niepokonana na swoim terenie, odnosząc ósme zwycięstwo. Zagłębie odniosło drugą porażkę w tym roku. W następnej kolejce zmierzą się u siebie z Wisłą Płock, a Portowcy na wyjeździe zagrają ze Stalą.