Podsumowanie Pucharu Polski – były niespodzianki!

Rozgrywki Pucharu Polski powoli się rozkręcają. Za nami pierwsze rundy, w 1/8 finału krajowych rozgrywek także kolejne sensacje. W telegraficznym skrócie chcemy przedstawić Wam to co się działo na polskich boiskach pomiędzy ligowymi kolejkami.

Puszcza Niepołomice 3:1 Wisła Płock – zaczynamy od największej sensacji tej fazy rozgrywek. Będąca w dołku Wisła uległa niżej notowanemu rywalowi z Niepołomic. Po porażce 0:4 z Górnikiem, przyszła przegrana w pucharze, miejscowych kibiców w ekstazę w tej podkrakowskiej miejscowości wprowadzili Orłowski, Szczepaniak i Tomalski. Zespół z Płocka był w stanie odpowiedzieć tylko trafieniem Stępińskiego.

Śląsk Wrocław 0:1 Miedź Legnica – może nie sensacja, ale małe zaskoczenie, w bratobójczym pojedynku na Dolnym Śląsku lepsi okazali się gracze Dominika Nowaka. Gola na wagę awansu zdobył Fernandez tuż przed końcem pierwszej połowy.

Arka Gdynia 0:2 Jagiellonia Białystok – powtórka ligowego starcia sprzed paru dni, tym razem w Gdyni i ponownie porażka Arkowców, tym razem 0:2 po golach Sheridana i Klimali. Warto dodać, iż Arka nie skończyła tego meczu w jedenastu, czerwoną kartkę przy stanie 0:0 otrzymał Adam Deja, czym przyczynił się do porażki swojego zespołu.

Wisła Sandomierz 0:1 Odra Opole – jedna ze słabszych par w tej rundzie rozgrywek, ale warte odnotowania jest zwycięstwo podopiecznych Mariusz Rumaka po golu Skrzypczaka.

Bruk-Bet Termalica 1:3 Lechia Gdańsk – do ciekawego starcia doszło w polach kukurydzy w Niecieczy, gdzie miejscowy Bruk-Bet uległ liderowi Ekstraklasy. Gole zdobyli Łukasik, Makowski i Wolski, a dla gości Misak.

Chrobry Głogów 0:3 Legia Warszawa – mecz bez historii, obrońca trofeum pewnie zmierza w kierunku finału pokonując kolejnego rywala trzema bramkami, gole zdobyli Kucharczyk i dwie Cafu.

Rozwój Katowice 1:4 pd. Górnik Zabrze – w tej fazie rozgrywek doczekaliśmy się w końcu dogrywki, po 90.minutach gry i golach Płonki i Jimeneza nie mieliśmy rozstrzygnięcia na Górnym Śląsku. Jednak w dogrywce wyżej notowany zespół z Ekstraklasy zdobył trzy bramki autorstwa Zapolnika, Matuszka i Wolsztyńskiego i awansował do kolejnej rundy.

Wigry Suwałki 0:3 Raków Częstochowa – 1/8 finału zamykało spotkanie w mroźnych Suwałkach, jednak mecz nie zapadnie w pamięci kibiców. Gładkie 3:0 po golach Schwarza i dwóch Petraska dało kolejny sukces liderowi 1.ligi.