statystykitbbpia

Niesamowity mecz na otwarcie stadionu w Niecieczy

Na rozpoczęcie rundy rewanżowej w piłkarskiej Ekstraklasie, Termalica przegrała już na nowo wybudowanym obiekcie w Niecieczy z Piastem Gliwice 3:5. Niewiarygodny przebieg miała pierwsza połowa, w której padło aż pięć goli. W 6 minucie po bardzo ładnym strzale z powietrza prowadzenie gliwiczanom dał Kornel Osyra. Termalica grała słabo, ale po 20 minutach to niecieczanie wygrywali 2:1. Najpierw do wyrównania doprowadził Dawid Sołdecki, a drugie trafienie było autorstwa Tomasza Foszmańczyka. Goście od razu zaatakowali i w 30 minucie na tablicy wyników mieliśmy 2:3. Bramkę dającą remis zdobył Kamil Vacek, a na ponowne prowadzenie Piasta wyprowadził Josip Barisić. Druga połowa wcale nie była gorsza. Na samo jej rozpoczęcie fatalne pudło zaliczył Wojciech Kędziora. Ta sytuacja zemściła się chwilę później gdy na listę strzelców wpisał się Martin Nešpor. Gospodarze nie składali broni. W 58 minucie Kędziora egzekwował rzut karny, lecz go nie wykorzystał. Jakub Szmatuła sparował piłkę do boku. Jednak trzy minuty później było 3:4 po golu Tomasza Foszmańczyka. Ostatnie słowo należało do Piasta. Rezerwowy Tomasz Mokwa pewnie pokonał Nowaka.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Piast Gliwice 3:5 (2:3) 0:1 Kornel Osyra (6) 1:1 Dawid Sołdecki (24) 2:1 Tomasz Foszmańczyk (26) 2:2 Kamil Vacek (28) 2:3 Josip Barisić (30) 2:4 Martin Nešpor (49) 3:4 Tomasz Foszmańczyk (61) 3:5 Tomasz Mokwa (81)

Termalica: Nowak – Pleva (85. Fryc), Markowski, Sołdecki, Jarecki – Plizga, Kupczak, Foszmańczyk, Babiarz, Drozdowicz (80. Koval) – Kędziora (70. Juhar)

Piast: Szmatuła – Korun, Osyra, Hebert, Mraz – Pietrowski, Murawski, Mateusz Mak (65. Badia), Barisić (56. Szeliga), Vacek (72. Mokwa) – Nešpor

Żółte kartki: Sołdecki, Pleva – Hebert

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)