niedziela

Niedziela z Ekstraklasą pod znakiem Derbów Poznania

Czas na pierwszą niedzielę z polską piłką po przerwie na reprezentację. Program jak zwykle napakowany jak kabanos. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wisienką na torcie będą Derby Poznania. Zapraszamy na krótką zapowiedź.

Jagiellonia Białystok – Radomiak Radom godz.12:30

Niedzielę rozpoczynamy w Białymstoku. Zmierzą się tam dwie rewelacje tego sezonu. Jagiellonia po ostatniej porażce ze Śląskiem postara się wrócić na odpowiednie tory. U siebie w tym sezonie znalazła jeszcze lepszej od niej drużyny. Po drugiej stronie boiska stanie Radomiak. Białostoczanie nie znaleźli do tej pory recepty na tego przeciwnika w Ekstraklasie. Może dziś uda im się zmienić ten stan rzeczy? Goście przyjeżdżają na trudny teren , ale niemniej żądni kompletu punktów niż przeciwnicy. Ostatnie mecze nie szły po ich myśli. Kto zatem wróci na zwycięską ścieżkę? Przekonamy się o tym już wkrótce!

Widzew Łódź – Cracovia Kraków godz. 15

Widzewiacy już pod nową batutą podejmą niepokonaną Cracovię. Jak zwykle przy akompaniamencie kompletu kibiców postarają się o cenne punkty. Zobaczymy czy w tym wypadku zadziała efekt nowej miotły. Z ich dzisiejszym przeciwnikiem ostatnio szło im dobrze. Dziś zrobią wszystko, by przedłużyć dobrą passę. W tegorocznych meczach Pasów pada najmniej goli. Jadą do Łodzi, by odczarować nieszczęśliwy teren i udowodnić, że ich forma nie jest dziełem przypadku. Bardzo prawdopodobne, że w akcji po raz pierwszy od trzynastu lat na ekstraklasowych boiskach zobaczymy Kamila Glika. Ten fakt dodaje tylko pikanterii temu starciu. Pozostaje nam już tylko czekać i zacierać ręce. Będzie się działo!

Warta Poznań – Lech Poznań godz. 17:30

Na zakończenie weekendu z polską piłką czeka nas najbardziej medialny mecz tej kolejki. Derby Poznania jak zwykle rządzą się swoimi prawami, ale to Lech w ostatnich latach wypada zdecydowanie lepiej w pojedynkach z Wartą. Drużyna Dawida Szulczka ostatni raz wygrała z Kolejorzem w 1995 roku. Trochę od tego czasu się pozmieniało. Gospodarze tego starcia aktualnie plasują się wyżej w tabeli, ale mają rozegrane dwa mecze więcej. Za Lechem ostatnio nienajlepszy okres ligowy. Nie odnieśli zwycięstwa od trzech spotkań. Taka seria zdarzyła im się ostatnio ponad rok temu. Czy dziś powrócą na zwycięski szlak? Jedno jest pewne, Warta tanio skóry nie sprzeda i nie odda punktów za darmo.