SOSZAG

Nareszcie wygrać

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Lotto Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec zagra z Zagłębiem Lubin. Obie ekipy obecnie znajdują się w bardzo słabej formie i żadna z drużyn nie może pozwolić sobie dziś na wpadkę. 

 

Zagłębie Sosnowiec fatalnie rozpoczęło ten sezon Lotto Ekstraklasy czego efektem była zmiana szkoleniowca. Dariusza Dudka zastąpił Valdas Ivanauskas. Litwin udanie rozpoczął swoją przygodę w Sosnowcu od zwycięstwa z Miedzią. Były to jednak miłe złego początki. Zagłębie nadal nie może wyjść ze strefy spadkowej Lotto Ekstraklasy. Podopieczni Ivanauskasa są czerwoną latarnią ligi z dwunastoma punktami i do bezpiecznego miejsca tracą cztery punkty. Sytuacja w Sosnowcu robi się coraz trudniejsza i jeśli Zagłębie chcę pozostać w Lotto Ekstraklasie musi zacząć zdobywać punkty już od tego meczu.

Zagłębie Lubin jak co roku bardzo dobrze rozpoczęło sezon. Miedziowi w pewnym momencie wpadli jednak w dołek, z którego nie potrafią wyjść. Głową za słabą formę swoich podopiecznych zapłacił Mariusz Lewandowski. Nowym trenerem został van Deal, ale on także nie potrafi zażegnać kryzysu. W ostatnich pięciu spotkaniach Zagłębie zdobyło tylko jeden punkt na piętnaście możliwych. Dramatyczna statystyka. Zagłębie jeszcze niedawno marzyła o górnej ósemce, ale jeśli dziś nie wygra będzie musiało zacząć oglądać się za siebie.

 

Mecz rozpocznie się o godzinie 15:30.