Zabrze 04.11.2017
Pilka nozna LOTTO Ekstraklasa 15. kolejka LOTTO Ekstraklasa Professional Polish football league Gornik Zabrze - Lech Poznan
NZ. Szymon Zurkowski radosc po bramce gol cieszynka
FOT. KATARZYNA MIELNIK/ 400MM.PL

Najlepsi młodzi!

Co prawda Pro Junior System w Ekstraklasie nie wypada najlepiej, ale to nie znaczy, że młodzi zawodnicy nie mają wpływu na grę naszych klubów. Przedstawiamy najlepszych młodzieżowców w minionym sezonie, za krańcowy rocznik przyjęliśmy ten najstarszy w kadrze Czesława Michniewicza – 1996.


 

W bramce Tomasz Loska z Górnika Zabrza. Prawdę mówiąc nie miał on zbyt dużej konkurencji, bo wahania formy często miewał Adam Wilk z Cracovii, dużo mniej w tym sezonie grał Jakub Wrąbel, a w innych klubach młodsi bramkarze odgrywali marginalną rolę. W trójce obrońców stawiam na dwóch bocznych defensorów. Kamil Pestka nie ma za sobą co prawda fenomenalnego sezonu, ale podjął rękawice u Michała Probierza i swoje minuty zagrał. O Robercie Gumnym napisano już wiele pochwał, a przy Bułgarskiej czekają na wielomilionowy przelew za swojego młodego piłkarza. Mateusz Wieteska miewał gorsze momenty w obronie, ale nadrabiał za to pod bramką rywala i wywalczył sobie powrót do Legii Warszawa. Podobnie może być z Konradem Michalikiem, jednym z najszybszych piłkarzy Ekstraklasy. Sebastian Szymański stał się bardzo ważnym elementem Mistrza Polski pod koniec rozgrywek. Milan Dimun jest jednym z większych osiągnięć Michała Probierza w tym sezonie, bo wiosną zanotował bardzo duży postęp. Jakub Piotrowski już szykuje się do gry w Belgii, a Szymon Żurkowski jeszcze musi zdecydować czy będzie pomagał Górnikowi w eliminacjach Ligi Europy. Adam Buksa wreszcie znalazł swoje miejsce w lidze, Pogoń zdecydowała się go wykupić i mocniej na niego postawić. Kamil Jóźwiak w przyszłym sezonie może być bardzo ważnym zawodnikiem w drużynie tworzonej przez Ivana Djurdjevicia.

MLODZI