Missing image

Medyczki awansowały!

Piłkarki Medyka Konin wygrały turniej kwalifikacyjny Ligi Mistrzów, który rozgrywany był w Koninie oraz Kleczewie i awansowały do 1/16 finału tych rozgrywek.

Mistrzynie Polki bez problemów ograły ostatnie grupowe rywalki i z kompletem wygranych awansowały do 1/16 LM. W ostatnim spotkaniu rozgrywanym w Koninie, do awansu podopiecznym Romana Jaszczaka wystarczał remis, jednak Medyczki pewnie pokonały zawodniczki z Litwy aż 4:0.

Ekipa gospodarzy dążyła od pierwszych minut do wygranej, miała sporą przewagę, a jej ukoronowaniem był gol Aleksandry Sikory. Ta skrzydłowa z sześcioma trafieniami okazała się najskuteczniejszą piłkarką turnieju.

Krótko po przerwie Katarzyna Daleszczyk podwyższyła rezultat i tym samym przesądziła losy awansu. Koninianki nie rezygnowały ze zdobywania kolejnych goli, a w końcówce gra się zaostrzyła i obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.

Tym samym zawodniczki z Konina powtórzyły zeszłoroczny sukces jakbym było dotarcie do 1/16 finału Ligi Mistrzyń. Wówczas po zaciętym dwumeczu zostały wyeliminowane przez Glasgow City (2:0 u siebie i 0:3 po dogrywce na wyjeździe).

Losowanie par 1/16 finału Ligi Mistrzyń odbędzie się w Nyonie 20 sierpnia. Pierwsze mecze zaplanowani na 7/8 października, a rewanże tydzień później.

Medyk Konin – Gintra-Universitetas Szawle 4:0 (1:0)

Bramki: Aleksandra Sikora (31), Katarzyna Daleszczyk (48), Anna Gawrońska (75), Natalia Chudzik (77)

Żółte kartki: Medyk – Gabriela Grzywińska, Dagmara Grad; Gintra – Olga Zubczyk, Rebecca Elloh, Rita Akaffou. Czerwone kartki: Medyk – Gabriela Grzywińska (84. min, za drugą żółtą); Gintra – Rita Akaffou (90 min., za drugą żółtą).

Medyk: Anna Szymańska – Dagmara Grad (70. Nikoleta Nikolic), Radosława Sławczewa, Gabriela Grzywińska, Maria Ficzay – leksandra Sikora, Patrycja Balcerzak, Katarzyna Daleszczyk (81. Marta Woźniak), Agata Tarczyńska (65. Paulina Dudek), Natalia Chudzik – Anna Gawrońska.

Sędziowała: Eleni Labadariou (Grecja)