medyk

Liga Mistrzyń znowu w Koninie!

UEFA drugi rok z rzędu przyznała Koninowi organizację turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń. Eliminacje do elitarnych rozgrywek odbędą się w dniach 23-28 sierpnia. ​

UEFA zaufała Koninowi i drugi raz z rzędu Medyczki będą miały przywilej organizacji eliminacji do najwyższego rangą turnieju piłkarskiego kobiet. W ubiegłym roku impreza przebiegła pomyślnie i zakończyła się sukcesem naszych piłkarek. Mamy nadzieję, że w tym roku historia zatoczy koło i Konin znów zaliczy sukces zarówno sportowy jak i organizacyjny.

Wszelkich starań, aby rywalizacja przebiegała zgodnie z normami, dołoży kierownictwo klubu, na którego czele stoi trener i prezes Medyka POLOmarket, Roman Jaszczak.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że znów będziemy mieli przyjemność zorganizować turniej – mówi na gorąco trener trzykrotnych mistrzyń Polski. – Duma nas rozpiera. To przede wszystkim wielka frajda dla kibiców. Organizacja tego typu zawodów to efekt ogromnej pracy, jaką wykonał w ubiegłym roku komitet organizacyjny i rada miasta z panem Wiesławem Wanjasem na czele – podkreśla Jaszczak.

Turniej odbędzie się w dniach 23-28 sierpnia na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale w Koninie. W ostatniej kolejce, gdzie dwa mecze rozgrywane są równocześnie, jedno spotkanie odbędzie się na stadionie we Wrześni. 1/16 finału rozegrana zostanie w terminie 5/6 i 12/13 października. Dogodne warunki i zakwaterowanie tradycyjnie zagwarantuje piłkarkom Hotel Atut.

źródło: Medyk Konin