WARPIA

Mecz o pierwsze punkty dla obu drużyn w tym sezonie

Obie ekipy źle rozpoczęły rozgrywki, o ile dwie porażki Warty( która jest skazywana przez ekspertów na walkę o utrzymanie) w dwóch pierwszych meczach nie są wielkim zaskoczeniem to dwie porażki trzeciej drużyny poprzedniego sezonu i to w dodatku bez zdobytej bramki na pewno zaskoczeniem są.

Beniaminek z Poznania mimo dwóch porażek w obu meczach prezentował się solidnie, szczególnie porażka w poprzedniej kolejce może być bolesna dla podopiecznych trenera Tworka, ponieważ Warta straciła bramkę w końcówce meczu. Za styl jednak punktów nie przyznają i do niezłej piłki Warta musi dołożyć lepszą skuteczność w wykańczaniu sytuacji pod bramką przeciwnika co w konsekwencji powinno przynosić punkty. W meczu z Piastem trener Tworek nie będzie mógł skorzystać z Fiedosiewicza i Kopczyńskiego, którzy są kontuzjowani.

Zanim Piast przystąpi do meczu 2 rundy El. Ligi Europy z austriackim TSV Hartberg podejmie na wyjeździe Wartę Poznań. Podopieczni trenera Fornalika źle rozpoczęli sezon przegrywając dwa pierwsze spotkania ligowe nie zdobywając w nich choćby jednego gola. Piast potrzebuje zwycięstwa w meczu z Wartą nie tylko dlatego, żeby zacząć piąć się w górę tabeli, lecz także żeby w dobrych nastrojach przystąpić do na pewno nie łatwego meczu z austriacką ekipą. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu PKO Ekstraklasy będzie musiała  sobie radzić w tym spotkaniu bez Kirkeskova i Świerczoka, którzy są kontuzjowani.

Sędzią spotkania będzie Jarosław Przybył. Początek meczu o 17:30.