POGZAG

Mecz drużyn walczących o pierwszą 8

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 25. kolejki Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Będzie to pojedynek 7 z 10 drużyną tabeli.

Gospodarze przystępują do tego meczu po zwycięstwie na wyjeździe z Wisłą Kraków 3:2. Bramki dla Pogoni strzelali Majewski, Drygas i Guarottxena. Szczecinianie są faworytem spotkania z Zagłębiem, ponieważ w meczach przed własną publicznością spisują się bardzo dobrze. Kibiców Pogoni na pewno cieszy fakt, że ostatnio w bardzo dobrej formie znajdują się pomocnicy gospodarzy m.i.n Kamil Drygas czy Radosław Majewski. Kosta Runjaić w meczu z Zagłębiem Lubin nie będzie mógł skorzystać z Adama Frączczaka. Mimo wysokiego prowadzenia w Krakowie 3:0 zespół Pogoni w końcówce mógł stracić prowadzenie, więc jeśli podopieczni Kosty Runjaicia chcą pokonać będące ostatnio w niezłej formie Zagłębie muszą do końca utrzymać koncentrację. W przypadku zwycięstwa Pogoń może awansować na 4. miejsce w tabeli, ale w przypadku porażki Pogoń zmniejszy przewagę nad goniącymi ich drużynami walczącymi o pierwszą 8 w stosunku do poprzedniej kolejki.

Zagłębie Lubin było sprawcą największej niespodzianki poprzedniej kolejki. Lubinianie pokonali przed własną publicznością prowadzącą w tabeli Lechię 2:1. Bramki strzelali Filip Starzyński i Damian Bohar. Biorąc pod uwagę zwycięstwa Cracovii i Wisły w tej kolejce, brak zwycięstwa Lubinian w meczu z Pogonią oddali Zagłębie od pierwszej 8. Trener Ben Van Deal nie będzie mógł skorzystać z Alana Czerwińskiego, który jest kontuzjowany. Zagłębie w dotychczasowych 4 meczach na wiosnę zdobyło 9 punktów odnotowując 3 zwycięstwa i 1 porażkę, wprawdzie w meczu Derbowym ze Śląskiem, ale mimo wszystko początek rundy wiosennej mogą zaliczyć do udanych.

Mecz zapowiada się bardzo ciekawie nie tylko z faktu, że oba zespoły walczą o pierwszą 8, a kolejek pozostałych do końca rundy zasadniczej zostało niewiele, ale też ze względu na to, że oba zespoły spisują się w ostatnim czasie naprawdę dobrze. Oba zespoły na poziomie Ekstraklasy zagrały ze sobą 12 razy. Pogoń wygrała 3, Zagłębie 3 i aż 6 spotkań zakończyło się remisem. Oba zespoły spotkały się już w tym sezonie. W Lubinie lepsza okazała się Pogoń wygrywając 2:0.