Missing image

Liga rozpoczęła się od nowa. Wszyscy mają zero punktów.

Stare powiedzenie mówi, że prawdziwych mężczyzn poznaje się nie po tym jak zaczynają, ale jak kończą. Miejmy nadzieje, że w przypadku sezonu ekstraklasy 2015/2016 to powiedzenie okaże się prawdą, ponieważ zawodnicy zadbali, aby kibice nie zeszli na zawał.

Spotkanie to było bardzo powolne. Okazje bramkowe można wyliczyć na palcach jednej ręki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1, a obie drużyny objęły pozycje lidera mając na koncie zero punktów.

Mecz rozpoczął się od spokojnych wymian piłki przez wiślaków, po której po Biała Gwiazda rozegrała akcję na jeden kontakt, co zakończyło się niecelnym strzałem Crivellaro. W siódmej minucie powinno być już jeden do zera, ale Crivellaro uderzył prosto w Przyrowskiego. Wisła przeważała jednak mimo dwóch „dziesiątek” było bardzo mało kluczowych podań. W 25 minucie wydawało się, że górnicy wyprowadzą szybką kontrę, ale piłkę wybił Mączyński. Przejął ją Crivellaro i strzałem z ponad 40 metrów pokonał fatalnie ustawionego Przyrowskiego. Dokładnie dziesięć minut później piękną akcją popisali się goście. Robert Jeż dostał piłkę na piątym metrze, wycofał ją do Gergela, a ten płaskim strzałem wyrównał stan meczu. Pierwsze pół godziny drugiej połowy można było opuścić, ponieważ w ich czasie nie działo się zupełnie nic. W 68 minucie Kopacz próbował wybudzić kibiców ze snu zimowego, jednak jego strzał zatrzymał się na słupku. Cztery minuty później Górnik miał kolejną sytuacje, jednak strzał Jeża złapał Cierzniak.

Remis jeden do jednego cieszy Górnika, który jest typowany przez wielu ekspertów do spadku. Dzisiejszy pojedynek przedłużył serię krakowian, którzy po raz jedenasty nie przegrali meczu na inauguracje sezonu. Był to również jubileuszowy mecz Macieja Sadloka, który rozegrał już w ekstraklasie 150 spotkań.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:1 (1:1)
Wisła: Cierzniak- Burliga (75. Boguski), Głowacki, Guzmics, Sadlok. Mączyński, Jovic, Popovic, Cywka, Crivellaro (66. Jankowski), Brożek

Górnik: Przyrowski-Kopacz, Kosznik (80. Cupriak) , Słodowy, Magiera, Danch, Sobolewski, Gergel, Grendel, Madej (76. Kurzawa), Jeż