ARKLEG

Legia postara się dogonić Lechię?

Czy Legia zainkasuje trzy punkty i kontynuuje zwycięską passę? Od tego możemy zacząć zapowiedź meczu w Gdyni z miejscową Arką.

Ostatnimi czasy Legii w Gdyni szło jak po grudzie, przywołując mecz z marca ubiegłego roku, gdzie podopieczni ówczesnego trenera Leszka Ojrzyńskiego pokonali warszawski zespół 1:0. Teraz Legia nie może sobie pozwolić na stratę punktów tym bardziej, że po ewentualnym zwycięstwie może mieć jeden punkt straty do prowadzącej Lechii. W stołecznym zespole oprócz pauzującego kolejne spotkanie Wiliama Remyego na pewno nie zobaczymy w podstawowej jedenastce Sebastiana Szymańskiego, który na szczęście nie ma zerwanych wiązadeł, ale pauza związana z urazem potrwa do początku kwietnia. Kto go zastąpi? Trener Sa Pinto na konferencji prasowej był tajemniczy i postanowił nie zdradzać swojej koncepcji choć prawdopodobnie od pierwszej minuty ujrzymy Medeirosa. Pojawił się też pomysł z Miroslavem Radovicem, ale jak będzie w rzeczywistości przekonamy się obserwując spotkanie. Podopieczni trenera Smółki, będą starali przerwać fatalna passę i oddalić się od strefy spadkowej. W ataku zobaczymy zapewne Macieja Jankowskiego, wspomaganego przez Michała Janotę oraz Lukę Zarandię i Nabila Aankoura. Dobre zawody w Poznaniu rozegrał nowy nabytek gdynian Marko Vejinovic, który dołączył do Arki z holenderskiego zespołu Az Alkmaar, trafiając na wypożyczenie aby odbudować swoją formę. Czy Legia przełamie złą passę meczów w Gdyni?Czy Arka sprawi niespodziankę? O tym wszystkim dowiemy się późnym wieczorem. Początek spotkania zaplanowany na godzinę 20:30.