Lechia wygrywa u siebie!

W sobotnim hicie Lechia Gdańsk pokonała u siebie Lecha Poznań 2-1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Sławomir Peszko oraz Michał Nalepa. Dla gości honorowe trafienie zaliczył, ich najlepszy strzelec, Christian Gytkjaer.

Wysoki pressing w początkowej fazie spotkania w wykonaniu Gdańszczan sprawił nie lada problem klubowi z Pozninia. W 23 minucie po asyście Arkadiusza Sobiecha były zawodnik Kolejorza, Sławomir Peszko, strzałem z głowy zapewnił gospodarzom prowadzenie.
Nie całe 10 minut później Michał Nalepa wyprzedził w polu karnym obrońców Lecha i wślizgiem zapewnił kolejną bramkę Lechii, dzieki czemu na tablicy wyników widniało już 2-0.
W koncówce pierwszej połowy bramkę strzałem z głowy zdobył Gytkjaer.
Druga połowa zaczęła się od natarcia gospodarzy i Peszko mógł prawie natychmiast zdobyć kolejną dziś bramkę, ale jego strzał był zbyt słaby by mógł być zagrożeniem dla bramkarza.
Ostatnie fazy meczu to nieudane próby wyrównania wyniku przez piłkarzy gości. Dobra postawa Słowackiego, bramkarza Lechii, wystarczyła by obronić korzystny wynik do końca.
Lechia dzięki tej wygranej awansowała na 6 miejsce w tabeli.