statystykilgdpia

Lechia traci lidera!

Niespodzianka w Gdańsku. Twierdza Gdańsk zdobyta przez zawodników Piasta, którzy ogrywają Lechię dwa do zera.

Początek spotkania nie wskazywał takiego obrotu sprawy, to zawodnicy Lechii kreowali więcej sytuacji i wydawało się, że Paixao, bądź Sobiech strzelą bramkę. Po kwadransie sytuacja się odwróciła i to Piast coraz częściej stwarzał zagrożenia. Prym wiedli Valencia, Felix oraz Parzyszek. Dobre zawody rozgrywał Hateley. Po jednej z akcji i zamieszaniu w szeregach obronnych Parzyszek znalazł drogę do bramki, popisując się precyzyjnym strzałem. W tej części meczu, nieodpowiedzialnym zachowaniem popisał się Jarosław Kubicki, który za drugą żółtą kartkę wyleciał z boiska. Piast grając w przewadze stwarzał zagrożenia, ale do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Druga odsłona zaczęła się podobnie jak pierwsza i to zawodnicy Lechii próbowali stwarzać zagrożenia, czy to za sprawą Flavio, kroku dotrzymywał też Mladenovic oraz Makowski. Od około 60. minuty gra toczyła się w środku pola z nielicznymi próbami kontr gliwickich zawodników. Końcówka drugiej połowy przyniosła więcej emocji, kiedy to piłkarze Lechii byli bliscy strzelenia wyrównujacej bramki. Niestety ku rozpaczy gdańskiej publiczności w ostatnich minutach to Piast podwyższył prowadzenie, a konkretnie uczynił to Felix i tym sposobem sędzia Marciniak mógł odgwizdać zakończenie spotkania.

Po porażce Lechii sytuacja w tabeli robi się niezwykle interesującą, przy założeniu wygranej Legii z Cracovią to warszawianie wskoczą na pozycję lidera. Piast z kolei umocnił się na trzeciej pozycji i kto wie czy nie pokusi się o coś więcej.