Getinger, Velde

Kolejny Norweg przy Bułgarskiej!

Bryan Fiabema został dziś ogłoszony nowym zawodnikiem Lecha Poznań. Norweg z lubem ze stolicy Wielkopolski związał się trzyletnim kontraktem z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

21- letni napastnik ma bardzo ciekawe CV mimo wciąż młodego wieku. Zdążył już zaliczyć występy w juniorskich zespołach Chelsea czy ostatnio w drugim zespole Realu Sociedad.  To znaczy, że nie jest, to przypadkowy zawodnik i jego talent został już wcześniej dostrzeżony. W zakończonym nie tak dawno sezonie w 30 meczach strzelił 5 goli i dorzucił jedną asystę. Fiabema przeszedł praktycznie każdy szczebel w młodzieżowych kadrach Norwegii od U-15 po U-21, gdzie gra aktualnie. Oto, co miał do powiedzenia w nowych barwach: „– Miałem w ostatnim czasie kilka opcji z klubów hiszpańskich. Rozmawiałem jednak z Kristofferem Velde, który powiedział mi sporo dobrych rzeczy o Lechu. Wybrałem ofertę z Polski, bo Lech to duży klub, który co roku aspiruje do gry w Europie. Wiem, że będę miał tutaj możliwość zrobienia kolejnego kroku w mojej karierze”. 

Czy jego gwiazda rozbłyśnie na polskich boiskach? To wszystko zweryfikuje boisko, na którym będziemy mogli go zobaczyć z numerem 19 na koszulce.

 

Źródło: lechpoznan.pl