Sędzia, Paweł Brożek, Konstantin Vassilijev

Jedenastka 5.kolejki PKO Ekstraklasy

5. kolejka dostarczyła nam ponownie kilku ciekawych rozstrzygnięć, największe są te, które prezentuje nam tabela Ekstraklasy z prowadzącymi Śląskiem i Pogonią ze sporą przewagą nad resztą. Jednak kto indywidualnie zasłużył na wyróżnienie po minionej kolejce?

Po tej kolejce najbardziej chcielibyśmy leciwego Pawła Brożka, który dalej pokazuje młodszym kolegom jak grać, dalej ma skuteczność, dzięki której ustrzelił dwukrotnie bramkę ŁKSu, wtórowali mu świetnie dysponowani w tym meczu Savicević i Niepsuj, do naszej jedenastki wybraliśmy też dwóch graczy Śląska, którzy byli głównymi aktorami spotkania z Cracovią – Picha i Cholewiaka, z Pogoni znalazł się niezastąpiony stoper z Grecji o niesamowicie trudnym nazwisku oraz Sebastian Kowalczyk, młody kapitan Portowców, który dał wygraną w meczu z Koroną. Skład uzupełnili zdobywcy bramek Vesović, dający gola na wagę wygranej nad Zagłębie, oraz Bida i Runje strzelający bramki przeciwko Górnikowi. W bramce postawiliśmy na Steinborsa, który bronił jak w transie przeciwko Lechowi.

jedenastki

Wśród wyróżnień bez niespodzianek, najlepszy gracz to wiecznie młody Brożek, jego młodszy kolega Sebastian Kowalczyk został wybrany młodzieżowcem kolejki za gola dającego trzy punkty, gol kolejki to strzał z wolnego Cholewiaka, a mecz Śląsk – Cracovia, który przyniósł niespodziewanie wiele ciekawych akcji i miło się go nam oglądało.

wyrożnienia

Teraz pora na tych, którzy najbliższe dni powinni przesiedzieć w kącie szatni swojego klubu i wstydzić się za to co pokazali na boisku. Zwiedli gracze ŁKS, którzy dali sobie strzelić 4 bramki w Krakowie, a wśród nich defensorzy Rozwandowicz i Bogusz wraz z bramkarzem Kołbą, nie popisał się też Górnik, a zwłaszcza Wiśniewski i zdjęty dosyć szybko Kopacz, podobnie było w Lechii, kiedy to trener Stokowiec w przerwie zdjął Haraslina i Makowskiego, dodatkowo Nalepa też zawalił kilka sytuacji, które zakończyły się także golami. W ofensywie także przedwcześnie zdjęty Zivec oraz Wdowiak i beznadziejny nowy nabytek Korony Duranović.

antyjedenastki