IMG_5791

Jedenastka 34. kolejki!

Jesteśmy w trakcie delikatnego maratonu ligowego na sam koniec rozgrywek. Jak na razie na górze tabeli najlepiej korzysta z niego Legia, w dole z kolei największymi wygranymi są Zagłębie i Wisła Płock, które powoli mogą przygotowywać się do wakacji.

Nie można jednak zapomnieć również o Lechii Gdańsk. Dusan Kuciak to ogółem jeden z najlepszych transferów tego sezonu. Musieliśmy uwzględnić również Marco Paixao, który mocno pokarał Jagiellonię za każdy jej pojedynczy błąd. Duet z Górnika Łęczna w obronie, bo zarówno Leandro jak i Adam Dźwigała zadali po ciosie Cracovii mocno ją osłabiając. W Derbach Dolnego Śląska  Zagłębie wygrało przede wszystkim środkiem pola w osobach Starzyńskiego i Piątka. Piasta do zwycięstwa znów poprowadził Gerard Badia, zdecydowanie najlepszy piłkarz zespołu z Gliwic. Kończymy Vadisem Odjidją-Ofoe, człowiekiem stworzonym do dużych meczów. Belg znów potwierdził swoją dużą klasę.

11

Trójka z Jagiellonii, dwójka z Cracovii i Lecha. Chodzi nam oczywiście o skład antyjedenastki. Jaga meczu w Gdańsku nie udźwignęła z przodu, zabrakło jakości zawodników, którzy do tej pory popisywali się skutecznością. Do Gdańska na wakacje na pewno nie pojedzie Ziggy Gordon. Drugi jego mecz na Energa Arenie, drugi tragicznie słaby. Miejsce musiało się znaleźć także dla zawodników, którzy złapali czerwone kartki: przede wszystkim Marcjanik i Riera. Usprawiedliwiamy nieco Ivana Gonzaleza mając na uwadze zachowanie Macieja Górskiego.

anty

Piłkarzem kolejki oczywiście Marco Paixao. Dwie bramki co prawda z karnych, ale jednak w obydwu przypadkach nie dał żadnych szans Kelemenowi. Najlepszy mecz rozegrano w Kielcach. Zapominamy na chwilę o sytuacjach okołoboiskowych i pracy sędziego. Czysto piłkarsko naprawdę było co oglądać. Najpiękniejszą bramkę zdobył Filip Starzyński, bardzo dobre uderzenie z rzutu wolnego.

wyro