18.02.2018 - 23 kolejka LOTTO Ekstraklasy - Lech Poznań - Pogoń Szczecin - INEA Stadion Poznań

Jedenastka 12. kolejki!

Na taki mecz Carlitosa kibice Legii czekali od momentu jego przyjścia do klubu. Hiszpan aby pokazać to za co podziwialiśmy go przez cały poprzedni sezon w Wiśle postanowił wybrać mecz z Wisłą. Nie najgorszy wybór trzeba przyznać.


 

Drybling, szybkość myślenia, skuteczność. W miniony weekend mogliśmy sobie przypomnieć, że Hiszpan tymi cechami właśnie potrafi czarować. Przekonał się o tym dosyć boleśnie Maciej Sadlok, którego Carlitos przy golu na 3-3 bezlitośnie wkręcił w ziemię. Christian Gytkjaer jest jednym z niewielu piłkarzy Lecha do którego w tym sezonie nie można zbytnio mieć pretensji. Potwierdził to w starciu z Koroną, gdzie na nodze miał dwie sytuacje i zrobił z nich dwie bramki, przy okazji dając Kolejorzowi spory wdech świeżego powietrza.

Na skrzydłach duet Pawłowskim. Bartłomiej najpierw zaliczył przytomną asystę przy golu Bohara, a w samej końcówce dał Miedziowym remis być może ratując jednocześnie posadę Mariusza Lewandowskiego. Szymon z kolei był prawdziwym motorem napędowym Zagłębia Sosnowiec. Dwa gole i wyprowadzenie drużyny ze strefy spadkowej – całkiem niezły bilans weekendu.

Kolejne dwa gole dopisał sobie Jesus Imaz. Jeden Hiszpan latem złamał serce kibicom Wisły, ale drugi bardzo szybko je zyskuje. Dublet z Cracovią, dublet z Legią – trudno o scenariusz lepszy do zdobycia miłości wśród fanów Białej Gwiazdy. Przyjście Ricardo Sa Pinto było dobrym bodźcem dla całego zespołu Mistrzów Polski, ale największy progres widać chyba po Dominiku Nagy`u. Węgier bryluje w ostatnich tygodniach, co chwilę dokładając punkty dl klasyfikacji kanadyjskiej. Nie inaczej było tym razem – bramka i asysta.

jedenastki

 

Często przy ustalaniu jedenastki i antyjedenastki kolejki zdarzają się tak zwani „pewniacy”, czyli zawodnicy, którzy swoim występem bez względu na pozostałe mecze zapewnili sobie miejsce w danym zestawieniu. Prawdę mówiąc częściej zdarza się to przy negatywnej części. Tak właśnie było w przypadku Dominika Hładuna. Golkiper Zagłębia sprezentował dwa gole Jakubowi Łukowskiemu swoimi dwoma kompletnie bezsensownymi wyjściami. Brakuje mu stabilizacji, wybronił w tym sezonie drużynie kilku punktów, ale podobną ilość nerwów również zjadł Mariuszowi Lewandowskiemu.

Całemu Górnikowi brakuje w tym sezonie polotu, ale po ataku drużyny Marcina Brosza widać to szczególnie mocno. Jesus Jimenez miał być dobrym wsparciem w ataku dla Igora Angulo, ale jak na razie obaj bardziej sobie przeszkadzają niż współpracują. Trudno mi sobie przypomnieć jeden udany występ Jimeneza w tym sezonie. Większość była po prostu przeciętnych, ale z Cracovią wypadł wyjątkowo blado.

W starciu beniaminków Zagłębie Sosnowiec zgarnęło komplet punktów, wygrzebało się ze strefy spadkowej i przybliżyło do niej Miedź Legnica. Szymon Pawłowski wrzucił Franka Adu Kwame na bardzo bolesną karuzelę z której Ghańczykowi trudno było się odkręcić. Felicio Cruz miał dać sporo spokoju w środku pola Miedzi, ale na razie zbytnio tego nie spełnia. Samobój co prawda trochę pechowy, ale Hiszpan powinien w tej sytuacji zachować się lepiej.

 

antyjedenastki
Tytuł piłkarza kolejki dzielony pomiędzy dwóch napastników. Panie Carlosie, panie Christianie – prosimy o więcej! Najlepszy mecz rozegrano oczywiście w Warszawie. Takie klasyki bardzo chciałbym oglądać jak najczęściej. Można przymknąć oko na małe dziury w obronie jeśli poziom emocji i dynamiki jest taki jak w starciu Legii z Wisłą. Najładniejszego gola zdobył Carlitos. Przepięknie wkręcił w ziemię rywala i zapewnił Legii dosyć ważny mentalnie dla drużyny remis. Wyróżnić postanowiliśmy też Mateusza Młyńskiego, młodego pomocnika Arki. „Wkrętka” bardzo podobna do tej Carlitosa, w Gdyni mogą mieć z niego bardzo dużą pociechę.

wyrożnienia