jagwis

Jak Jagiellonia poradzi sobie bez swojego najlepszego strzelca, jak zaprezentuje się Wisła po zwycięstwie w Derbach Krakowa?

W drugim sobotnim meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia Białystok podejmie Wisłę Kraków. Drużyna z Białegostoku zgromadziła jak dotąd 18 punktów, natomiast „Biała Gwiazda” 17, co daje tym drużynom odpowiednio 9 i 13 miejsce w ligowej tabeli. 

Jagiellonia Białystok w tym sezonie pod wodzą Ireneusza Mamrota dotychczas spisuje się poniżej oczekiwań. Szczególnie nie najlepiej zespół z Białegostoku prezentuje się na wyjeździe gdzie w 6 spotkaniach zgromadził zaledwie 5 punktów. Defensywa Jagiellonii, szczególnie w ostatnich meczach nie wyglądała najlepiej, podopieczni Ireneusza Mamrota to zespół, który w trzech ostatnich spotkaniach stracił aż 9 bramek. Problem może pojawić się także w ofensywie, ponieważ w środku tygodnia na jednym z treningów poważnej kontuzji doznał najlepszy strzelec Jagiellonii, Jesus Imaz. Hiszpan zerwał więzadło rzepkowo-udowe przyśrodkowe i może pauzować nawet kilka miesięcy. Oprócz Imaza w meczu z Wisłą nie zagrają kontuzjowani: Quintana i Runje.

Wydaje się, że „Biała Gwiazda” wychodzi z lekkiego kryzysu formy w jakim była. Podopieczni trenera Guli najpierw pokonali GKS Tychy w meczu Pucharu Polski by w poprzedniej kolejce wygrać Derby Krakowa. Styl jeszcze pozostawiał trochę do życzenia, ale cel został osiągnięty. W meczu Derbowym po kontuzji zagrali El-Mahdioui i Kliment, ale nie byli jeszcze w pełni dyspozycji, mimo to szczególnie ten pierwszy pokazał jak bardzo jest ważny dla Wisły i że środek pola „Białej Gwiazdy” z nim i Plewką wygląda wiele lepiej. Przerwa reprezentacyjna pozwoliła tym zawodnikom wrócić do pełnej dyspozycji po kontuzjach i wydaje się, że powinno to wyglądać coraz lepiej. Dodatkowo po pauzie spowodowanej żółtymi kartkami wraca Brown Forbes, Wisła musi uważać na proste błędy w obronie, ponieważ w ostatnim czasie często im się przytrafiały. Jest mniej zawodników z których trener Gula nie będzie mógł skorzystać w porównaniu do poprzednich spotkań. W Białymstoku z powodu kontuzji nie zagrają: Błaszczykowski, Uryga i Żukow.

Początek spotkania o 15:00. Sędzią spotkania będzie Szymon Marciniak.