Info Ekstraklasa – wydarzenia ostatnich dni

Ostatnie dni przyniosły już sporo spekulacji transferowych, w między czasie także byliśmy pierwszego rozstrzygnięcia w tym sezonie w Pucharze Polski. Zapraszamy na podsumowanie wydarzeń.

Komisja Ligi anulowała kartę Gumnego i Mladenovicia oraz ukarała kolejnych zawodników i kluby

Komisja Ligi Ekstraklasy SA postanowiła anulować żółte kartki zawodnika Lecha Poznań – Roberta Gumnego (mecz 33. kolejki Lotto Ekstraklasy z Pogonią Szczecin) i gracza Lechii Gdańsk – Filipa Mladenovicia (mecz 32. kolejki z Pogonią), a także ukarać innego zawodnika Lechii – Dušana Kuciaka i gracza Miedzi Legnica – Kornela Osyrę oraz Lechię i Legię Warszawa. Kary mają związek z wydarzeniami, które miały miejsce podczas 33. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Komunikat Komisji Ligi:

Po zapoznaniu się ze stanowiskiem Kolegium Sędziów PZPN Komisja Ligi postanowiła uwzględnić protesty Lecha Poznań od kary napomnienia dla Roberta Gumnego w meczu 33. kolejki Ekstraklasy oraz Lechii Gdańsk od kary napomnienia dla Filipa Mladenovicia w meczu 32. kolejki Ekstraklasy. Powyższe oznacza, iż jest to równoznaczne z uznaniem kar żółtej kartki dla ww. zawodników za niebyłe.

Komisja Ligi postanowiła uwzględnić wniosek zawodnika Dusana Kuciaka o dobrowolne poddanie się karze finansowej w wysokości 10 tysięcy złotych w związku z zachowaniem ww. zawodnika po meczu 33. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk – Legia Warszawa.

W związku z czerwoną kartką i zachowaniem zawodnika Miedzi Legnica Kornela Osyry w trakcie meczu Miedź Legnica – Wisła Płock w 33. kolejce Ekstraklasy, na zawodnika nałożono karę dyskwalifikacji w 1 meczu Ekstraklasy oraz karę finansową w wysokości 3 tysiące złotych.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Lechia Gdańsk – Legia Warszawa w 33. kolejce Ekstraklasy, na klub Lechia Gdańsk nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych. W związku z zachowaniem kibiców gości na tym samym meczu, na klub Legia Warszawa również nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych.

źródło: Ekstraklasa SA

———————————————-

Lech wyrejestrował Amrala by zgłosić dwóch nowych piłkarzy

Lech Poznań zgłosił do rozgrywek Lotto Ekstraklasy dwóch zawodników trzecioligowych rezerw – Krzysztofa Kołodzieja i Filipa Szymczaka.

Pierwszy z nich będzie występował z numerem 21, zaś drugi z 23. W związku ze zgłoszeniem tych zawodników konieczne było wyrejestrowanie z rozgrywek João Amarala, który obecnie ma kontuzjowany bark.

źródło: Lech Poznań

———————————————

Janicki podpisał kontrakt w Zagłębiu

18-letni Roman Janicki podpisał trzyletni kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec.

Janicki we wrześniu został włączony do kadry pierwszej drużyny Zagłębia Sosnowiec. Dotychczas wystąpił w zaledwie jednym spotkaniu Pucharu Polski.

źródło: Zagłębie Sosnowiec

—————————————

Hamalainen jednak zostanie w Legii?

Jak donosi Piotr Koźmiński z Super Expressu, odejście Kaspra Hamalainena z Legii Warszawa wcale nie jest przesądzone. Klub nie wyklucza rozmów o przedłużeniu kontraktu z Finem po zakończeniu sezonu.

Źródło: Twitter

—————————————–

Skorża wróci do Lecha?

Jak donosi portal WP Sportowe Fakty, Lech Poznań rozważa ponowne zatrudnienie Macieja Skorży. 47-letni trener obecnie prowadzi kadrę U-23 Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale ma się pozytywnie zapatrywać na powrót do Ekstraklasy. Do finalizacji jednak daleka droga, ponieważ najbardziej prawdopodobną opcją na ten moment wydaje się pozostawienie na stałe na stanowisku pierwszego trenera Dariusza Żurawia.

Źródło: WP Sportowe Fakty

———————————————

Gytkjaer odejdzie z Lecha?

Jak informuje portal kkslech.com, agenci Christiana Gytkjaera przebierają w ofertach zagranicznych klubów. Jego transfer nie jest jednak pewny, bo zależy od tego, ile ktoś wyłoży pieniędzy na stół i czy w ogóle zdecyduje się to zrobić. Duńczyk ma jeszcze rok umowy, dlatego Lech nie ma presji, by go sprzedawać. W Poznaniu są gotowi przetrzymać Gytkjaera do końca kontraktu.

Źródło: kkslech.com

————————————————-

Basha odejdzie z Wisły?

Wisła Kraków negocjuje nowy kontrakt z Vullnetem Bashą. Obecna umowa wygasa po sezonie. – Vullnet ma ważny kontrakt do 30 czerwca tego roku i aktualnie rozmawiamy o jego przedłużeniu o kolejny sezon lub dwa. Zobaczymy, finalizacja tego tematu może nastąpić nawet w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin. Musimy zadbać, by znaleźć porozumienie w tej sytuacji. Zależy nam na tym, a Basha dobrze czuje się w Krakowie i w tej drużynie – mówi prezes Wisły Rafał Wisłocki, cytowany przez Dziennik Polski.

Źródło: Dziennik Polski

—————————————————

Kucharczyk zostanie na dłużej w Legii

Jak informuje portal Sport.pl, Michał Kucharczyk w najbliższych dniach podpisze nowy kontrakt z Legią Warszawa. Umowa zostanie zawarta na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Źródło: Sport.pl

—————————————————

Jevtić wraca do treningów

W czwartek do treningów z resztą drużyny wrócić ma Darko Jevtić. Szwajcar doznał urazu w ligowym starciu z Jagiellonią Białystok, przez co nie mógł wystąpić w kolejnych dwóch meczach, odpowiednio z Legią Warszawa i Pogonią Szczecin.

Źródło: lechpoznan.pl

—————————————————-

Ministerstwo dofinansuje centrum treningowe Pogoni

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka podpisał we wtorek umowę na dofinansowanie budowy Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. MSiT wesprze inwestycję kwotą 30 mln złotych.

Źródło: Pogoń Szczecin

———————————————–

Wolski wrócił do treningów

Jak poinformowała za pośrednictwem Facebooka Lechia Gdańsk, Rafał Wolski wrócił do indywidualnych treningów.

Źródło: Lechia Gdańsk

————————————————-

Mamrot po sezonie opuści Jagiellonię?

Jak donosi Janekx89, Ireneusz Mamrot po obecnym sezonie przestanie być trenerem Jagiellonii Białystok. Póki co w rozmowie z Sebastianem Staszewskim ze Sport.pl zaprzeczyli tej informacji trener Mamrot i prezes klubu, Cezary Kulesza.

Źródło: Twitter

————————————————-

Hamrol odejdzie z Korony

Matthias Hamrol poinformował na konferencji prasowej przed meczem z Miedzią Legnica, że po sezonie odejdzie z Korony Kielce. 25-letni bramkarz nie zdecydował jeszcze, gdzie będzie występował.

Źródło: Korona Kielce

—————————————————–

Frączczak wróci do treningów

Adam Frączczak decyzją sztabu medycznego Pogoni Szczecin otrzymał pozwolenie na powrót do gry. Dokładnie 150 dni temu Frączczak przeszedł zabieg usunięcia guza przysadki mózgowej.

Źródło: Pogoń Szczecin

——————————————————

Sedlar trafi do Lecha?

Piotr Koźmiński z Super Expressu informuje, że Lech Poznań jest bardzo zainteresowany sprowadzeniem Aleksandara Sedlara. Serbskiemu stoperowi po sezonie wygasa umowa z Piastem Gliwice.

Źródło: Super Express

——————————————————–

Legia pozyska Nunesa?

Jak donosi również Piotr Koźmiński, Joao Nunes został zaoferowany Legii Warszawa i stołeczny klub wstępnie jest zainteresowany pozyskaniem Portugalczyka. W najbliższym czasie mają nawet toczyć się rozmowy w tej sprawie. Nunesowi z końcem sezonu wygasa umowa z Lechią Gdańsk.

Źródło: Super Express

——————————————————