Info Ekstraklasa – informacje transferowe

Coraz bliżej przerwy zimowej i coraz więcej ciekawych informacji transferowych dobiega prosto z Ekstraklasy. Co działo się w ostatnich dniach?

Szwed wzmocni Lecha!

Bartosz Ignacik poinformował przed meczem Lecha z Rakowem na antenie Canal+, że do Kolejorza trafi 25-letni defensywny pomocnik Jesper KarlströmPrzez całą karierę gra w rodzimej Szwecji, a obecnie jest kapitanem Djurgarden, które na dwie kolejki przed końce zajmuje trzecie miejsce w tabeli i ciągle jest w walce o Europa Conference League. Szwed ma zastąpić Jakuba Modera, który zimą ma odejść do Brighton.

źródło: Canal +

—————————

Kozłowski, którym interesowała się Legią, zostanie na dłużej w Pogoni

Pogoń Szczecin słowami Dariusza Adamczuka zdementowała doniesienia o możliwym transferze Kacpra Kozłowskiego do Legii Warszawa. „To już nie te czasy, że Legia zabierała zawodników do wojska. Obecnie trend w przypadku młodych jest raczej odwrotny”. Legia interesuje się graczem od dawna, podobnie jak kilka innych klubów, jednak gracz nie zostanie puszczony do żadnego zespołu z naszej ligi.

źródło: Pogoń Szczecin / Twitter

—————————-

Buksa odejdzie wcześniej z Wisły?

Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl dotarł do informacji, że umowa napastnika Wisły Kraków wiąże go z klubem do 30 czerwca 2021 roku, a nie 2023 roku, jak w sierpniu informowała Biała Gwiazda.

O co chodzi? Według ustaleń dziennikarza Wisła przedłużyła kontrakt do lata następnego roku, dała zawodnikowi solidną podwyżkę i dogadano się, że Buksa po osiągnięciu pełnoletności parafuje kolejną dwuletnią umowę. Obecnie w związku z nieregularną grą 17-latka raczej do tego nie dojdzie.

Gracz prawdopodobnie odejdzie do angielskiego Wolverhampton, jak podaje Piotr Koźmiński z se.pl.

źródło: meczyki.pl/se.pl

—————————–

Saganowski odchodzi z Legii, następny krok w Motorze?
Asystent trenera Legii Warszawa Marek Saganowski rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z klubem.

Saganowski pracował w Legii jako trener od 2016 roku. Nowym klubem byłego Legionisty ma być Motor Lublin, gdzie obejmie posadę pierwszego trenera.

źródło: Legia Warszawa

————————

Żuraw na kolejne 3 lata w Lechu!

Dariusz Żuraw związał się z Lechem Poznań nowym kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku.

Żuraw pełni swoją funkcję od 31 marca 2019 roku, kiedy zastąpił na tym stanowisku zwolnionego Adama Nawałkę.

źródło: Lech Poznań