latal

Info Ekstraklasa – informacje transferowe

Ostatnie dni starego roku, tuż po świętach to dobry czas dla włodarzy klubów na dopięcie pierwszych transakcji transferowych. Informacji pojawia się coraz więcej, dlatego zapraszamy na poświąteczny przegląd wydarzeń.

Żylina pozyskała Kurminowskiego

Słowacki MŠK Žilina wykupił Dawida Kurminowskiego z Lecha Poznań. Piłkarz podpisał trzyipółletni kontrakt.

20-letni napastnik ostatni rok spędził w MŠK Žilina na zasadzie wypożyczenia. Występujący w tamtejszej ekstraklasie klub skorzystał z opcji wykupu zawodnika.

W trwającym sezonie Kurminowski wystąpił w trzech ligowych meczach pierwszej drużyny, która zajmuje drugie miejsce w lidze z dorobkiem 35 punktów po 18 kolejkach.

źródło: Lech Poznań

—————————————

Plan sparingów Arki

Od 18 stycznia do 1 lutego Arka Gdynia przebywać będzie na zgrupowaniu w Turcji, gdzie rozegra cztery sparingi.

Plan sparingów:

21 stycznia – Sumqayıt FK (Azerbejdżan)
26 stycznia – FK Crvena zvezda (Serbia)
28 stycznia – FK Struga (Macedonia Północna)
31 stycznia – Łokomotiw Płowdiw (Bułgaria)

źródło: Arka Gdynia

———————————–

Jagiellonia i Lech zainteresowane Estończykiem

„Estoński napastnik Erik Sorga wykręcający znakomite liczby w Flora Tallin (31 bramek w 34 meczach) znalazł się na celowniku kilku polskich klubów w tym Jagiellonii i Lecha Poznań. 20-letnim napastnikiem mocno interesują się również kluby rosyjskie, które dysponują pokaźniejszą gotówką niż kluby polskie.”

Źródło: arkowcy.pl

—————————————

Peszko odejdzie z Lechii

Latem w Lechii dojdzie do sporych zmian personalnych, Piotr Stokowiec wspólnie z prezesem Adamem Mandziarą chcą odmłodzić zespół. Według informacji „Dziennika Bałtyckiego” klub nie przedłuży umowy z trzema zawodnikami, którym wraz z końcem czerwca kończy się umowa. Jednym z nich jest Sławomir Peszko, który 1 lipca nie będzie już piłkarzem gdańskiego klubu.

Źródło: Dziennik Bałtycki

—————————-

Sobiech odejdzie z Lechii?

To nie koniec informacji o zmianach w Lechii. Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego” poinformował, że zimą zespół Piotra Stokowca może opuścić Artur Sobiech, którym poważnie interesują się kluby 2. i 3. Bundesligi. Sobiech wcześniej występował już w niemieckich klubach: Darmstadt oraz Hannover 96, a w Niemczech występuję jego żona – piłkarka ręczna.

Źródło: Przegląd Sportowy

———————————–

Górnik nieugięty w sprawie Angulo

W dalszym ciągu trwa malutki serial z przedłużeniem umowy Igora Angulo. Władze Górnika twierdzą, że piłkarz dostał propozycję, ten twierdzi inaczej. Według informacji „Piłki Nożnej” Hiszpanem interesują m.in. tureckie kluby, ale zabrzanie nie zgodzą się na odejście swojego kapitana w zimowym oknie transferowym. Kontrakt Angulo wygasa 30 czerwca 2020 roku.

Źródło: Piłka Nożna

————————————–

Starzyński przeniesie się do Gdańska

Jak dowiedział się portal lechia.gda.pl – Filip Starzyński ma podpisać kontrakt od początku nowego sezonu z zespołem gdańskiej Lechii. Obecny w Zagłębiu kończy się mu z końcem tego sezonu.

źródło: lechia.gda.pl

—————————————–

Latal blisko Jagiellonii?

Gdyby Latal przyszedł do Jagi, prawdopodobnie uczyniłby to razem ze swoim asystentem Jiřim Neckiem. Obaj współpracowali długo przed tym, jak Latal trafił do Piasta. Po jego odejściu z Gliwic popadli w konflikt: Necek został w Piaście jako pierwszy trener, co Latal uznał za nielojalność. Ich drogi zeszły się dopiero przed przyjściem byłego reprezentanta Czech do Sigmy. Latal długo szukał asystenta, aż w końcu przyjechał do Necka i wszystko sobie wyjaśnili. – Dla nich to najlepsze rozwiązanie. Bo Radek jest dobrym motywatorem, organizatorem, ma świetne kontakty. Necek z kolei to trener ze świetnym warsztatem. Stosują trochę zasadę złego i dobrego policjanta. Obaj świetnie się uzupełniają – mówi nam osoba z Czech, znająca znakomicie obu szkoleniowców.

źródło: Przegląd Sportowy

——————————————-