180722kas00511

Górnik pierwszym pogromcą Rakowa!

Niedzielny hit 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy dla Górnika Zabrze! Zespół Bartoscha Gaula pokonał Rakowa Częstochowa 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Aleksander Paluszek.

Górnik Zabrze podtrzymuje dobrą passę meczów z Rakowem Częstochowa. Był to czwarty ligowy mecz bez porażki z wicemistrzami Polski. Tym samym zabrzanie jako pierwsi pokonali częstochowian w tym sezonie.

Trener Gaul zgodnie z przypuszczeniami dokonał tylko jednej, wymuszonej zmiany w pierwszym składzie. Sprzedanego do Rakowa Nowaka, zastąpił Cholewiak. Z kolei trener Papszun dał odpocząć swoim kluczowym zawodnikom, między innymi Iviemu Lopezowi, Giannisowi Papanikolau czy Vladislavsowi Gustkovskisowi. Warto odnotować również debiut nowego pomocnika zespołu- Gustava Berrgrena.

Raków pomimo stwarzania sobie groźnych szans bramkowych, razili nieskutecznością. Górnik dobrze kontrował zawodników z Częstochowy, nie pozwalając rozwinąć im skrzydeł. Efektem była bramka w 45. minucie, kiedy to z rzutu rożnego dośrodkował kapitan zespołu, Erik Janza, a precyzyjnym strzałem piłkę w bramce umieścił Paluszek.

Już od 46. minuty na boisku w ekipie gości pojawili się wspomniani wyżej Ivi i Gutkovskis, którzy wprowadzili ożywienie w szeregach drużyny trenera Papszuna. Koniec końców na nic to się zdało, bo Górnik to prowadzenie dowiózł do końca i zwyciężył. Bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz Trelowski, który godnie zastępuje kontuzjowanego Kovacevica. Świetnie zachował się chociażby broniąc sytuację sam na sam z Włodarczykiem, wyczekując do końca intencje rywala.

Górnik Zabrze 1:0 Raków Częstochowa
1:0- Paluszek 45

Górnik: Broll- Paluszek (85′ Kubica), Janicki, Jensen- Olkowski, Manneh (73′ Mvondo), Kotzke, Janza- Podolski (85′ Krawczyk), Włodarczyk (63′ Dadok), Cholewiak (73′ Pacheco)

Raków: Trelowski- Racovitan, Arsenić, Svarnas- Długosz (63′ Tudor), Lederman (70′ Papanikolau), Berrgren (46′ Ivi), Sorescu- Kochergin, Piasecki (46′ Gutkovskis), Musiolik (58′ Wdowiak)