statystykigornik

Górnik Łęczna pokonuje Stal Mielec i kontynuuje serie meczów bez porażki

Górnik Łęczna pokonał przed własną publicznością Stal Mielec 2:0 w drugim sobotnim spotkaniu 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gole dla gospodarzy zdobywali Gol i Gąska.

Zdecydowanie bardziej ofensywnie spotkanie zaczęli goście. Mieli kilka groźnych sytuacji na początku meczu, ale albo strzał na bramkę Górnika był broniony albo zablokowany. Wiele lepiej prezentowała się w początkowych fragmentach spotkania Stal, ale to gospodarze objęli prowadzenie. Bramkę z przewrotki z końca pola karnego zdobył Gol, dla którego spotkanie ze Stalą było dwusetnym meczem w Ekstraklasie. Około dziesięć minut później było 2:0, druga szansa i drugi gol, Górnik był bardzo skuteczny. Gola z kilku metrów zdobył niekryty w tamtej sytuacji Gąska. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla Górnika Łęczna. W drugiej połowie gospodarze bardziej skoncentrowali się na obronie zaliczki z pierwszej połowy meczu, natomiast Stal już nie zdołała wykreować tylu sytuacji co w pierwszej połowie spotkania. Najlepszą sytuację na bramkę kontaktową w drugiej połowie miał Żyro, ale z kliku metrów nie trafił w bramkę. Górnik w ostatnim kwadransie gry mógł podwyższyć prowadzenie, ale Śpiączka w sytuacji sam na sam ze Strączkiem uderzył w słupek. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy. W następnej kolejce Górnik Łęczna podejmie na wyjeździe Wisłę Płock, natomiast Stal Mielec zmierzy się przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok.