zapowiedziPIATEK

Ekstraklasa wraca po przerwie na kadrę

Po dwunastu dniach wraca najlepsza na liga świata. Dzisiejszego popołudnia czekają na nas ekscytujące pojedynki. Wszystko rozpocznie się od starcia Piast z Pogonią w Gliwicach, a następnie swoją uwagę skierujemy do Białegostoku gdzie rozpędzone zespoły Jagiellonii i Zagłębia staną w szranki. Pozostaje czekać i zacierać ręce, a my zapraszamy was na krótką zapowiedź.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin godz.18

Już w pierwszym meczu po powrocie Ekstraklasa serwuje nam świetnie zapowiadające się widowisko. Piast Gliwice na swoim boisku ugości drużynę Pogoni Szczecin. Przed podopiecznymi Aleksandara Vukovicia stoi ciężkie zadanie. Z zespołem Dumy Pomorza nie wygrali bowiem dziesięciu ostatnich ligowych potyczek. Gliwiczanie w tym sezonie bardzo często remisują i dziś postarają się, by nie tylko nie przegrać, ale  w końcu przechylić szalę na swoją stronę. Pogoń Jensa Gustafssona przyjeżdża do Gliwic po komplet. Osłabieni brakiem Danijela Loncara, Luki Zahovicia czy Marcela Wędrychowskiego Portowcy zamierzają udowodnić, że ostatnie rezultaty nie były dziełem przypadku. Jak im to wyjdzie? Przekonamy się już wkrótce.

Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin godz.20:30

Ekstraklasowa karuzela nie zamierza zwalniać! Po meczu w Gliwicach przenosimy się na Podlasie. Niepokonana u siebie Jagiellonia podejmie rozpędzony zespół Zagłębia. Czy podopieczni Waldemara Fornalika jako pierwsi wyrwą punkty z niepodbitego w tym sezonie terenu? Zadanie to będzie trudne, ale nie niemożliwe. Teren w Białymstoku jest pomyślny dla przyjezdnych. W ostatnich latach zawsze kończyli mecz z bramką i bardzo często kończyła się ta wyprawa punktami. W domowych spotkaniach Jagi można ostatnio zauważyć kanonadę bramek która pada w każdym pojedynku. Licznik z tego sezonu wskazuje, że rywalizacja zawsze kończy się na minimum czterech trafieniach. Jak będzie dzisiaj? Emocji nie powinno zabraknąć!