Czwarte z rzędu zwycięstwo Legii w lidze

Legia Warszawa pokonała Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 4:1 w zaległym spotkaniu w ramach 5.kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gole dla zespołu z Warszawy zdobywali: dwie Pekhart i po jednej bramce Josue i Wieteska. Honorową bramkę dla gości zdobył Putivtsev.

Legia coraz bardziej oddaliła od siebie widmo spadku, może nie grała w ostatnich meczach zbyt atrakcyjnego futbolu, ale była skuteczna, nieźle prezentowała się w obronie i potrafiła wygrać z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. Dziś zagrała chyba najlepszy mecz w ostatnim czasie zdecydowanie dominując nad Bruk-Betem Termalicą, może o tym świadczyć, że oddała aż szesnaście strzałów z czego osiem było w światło bramki. Zespół z Niecieczy był chwalony za początkowe występy po wznowieniu rozgrywek po przerwie zimowej, ale dwie porażki w ostatnich spotkaniach z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie sprawiają, że podopieczni trenera Latala w dalszym ciągu zajmują ostatnie miejsce w tabeli, a strata do bezpiecznego miejsca to pięć punktów, jest to do odrobienia, ale zespołowi z Niecieczy potrzebna jest seria zwycięstw, a o to może być bardzo trudno, ponieważ terminarz dla Bruk-Betu jest naprawdę ciężki. W najbliższej kolejce zmierzą się z Górnikiem Zabrze na wyjeździe, a po przerwie reprezentacyjnej czekają ich spotkania z m.i.n Radomiakiem i Lechią. Legia, natomiast zagra w następnej serii gier(ostatniej przed przerwą reprezentacyjną) na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.